Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » 39 fokos lázas a 2éves kislány...

39 fokos lázas a 2éves kislányom, ügyeletet felhívtam és azt tanácsolták hagyjam kicsit aludni. Lehet valami baja?

Figyelt kérdés
Mármint úgy értem, hogy most lázasan alszik. Ilyenkor mi a teendő? Mert egyébként már nagyon fáradt volt.

2014. dec. 9. 20:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha nem megy lejjebb a láza,nem fogja díjazni,de az alkarjára és a lábszárára tegyél vizes borogatást.
2014. dec. 9. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Egyenlőre alszik. De még mindig meleg. Ha nagyobb baj van, akkor felkel majd ugye? Volt már beteg, de ilyen lázas még soha. Már délután is 39,5 volt és 38 alá nem is ment neki. Aggódom!
2014. dec. 9. 20:20
 3/11 anonim ***** válasza:

Apolónő vagyok, és anyuka is. Most leírom a véleményem mindkét szemszögből, és dönts te :)

Ápoló: Mikor lázas vagy, a szervezeted a lázzal küzd a bacik ellen. Tehát ha lázasan alszol -órát és nem rohansz egyből a gyógyszerért, akkor hamarabb legyőzheti a kis betolakodókat. Ez mondjuk 39,5 alatti hőmérsékletig működik felnőttként. Gyereknek nem hagynám, hogy 39 felett csak aludjon. Ha felnőttről van szó, több óra után neki is árthat a magas hő. Ilyen picinél pedig nem tudom kinek lenne szíve hagyni lázasan aludni :/

Tehát végülis nem mondtak butaságot az ügyeleten, de okosan kell csinálni. Folyamatosan mérd, nehogy feljebb ugorjon, és igyon nagyon sokat! Ilyenkor rengeteg folyadékot és elektrolitot veszít.


Anyuka: 39ig általában hagyom elmenni, de van, hogy csak 38,5ig, onnantól hűtőfürdőzni, vagy vizesruházni szoktam. Ha esetleg nem hat, akkor, és csak akkor gyógyszer. Szerintem igaza van az elsőnek: nem fogja értékelni, de 39 felett menjen a vizes ruha, mivel nagyon piciről beszélünk.

2014. dec. 9. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

éjjel "csak" lázcsillapító kúpot adnék neki. enyém is alszik ha lázas, nem ébred fel ilyenkor se a lázmérésre, se a kúpra.

de a kúp nem viszi 39 alá akkor felkeltem és megyünk hűtőfürdőzni.

mostanában mindenhol azt olvasom, hogy boka-csukló borogatás nem is hatásos és nem is szabad, szóval én azt hanyagolom. viszont mindig teszek oda vizes zsepit és megtörölgetem a homlokát.


nagyon fontos még ilyenkor, hogy ne öltöztesd túl és ha nem rázza a hideg akkor ne is takard be. maga a szoba hőmérséklete is viszi le a lázat, plusz a hőleadást nem szabad akadályozni.

2014. dec. 9. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Viszont ezt most nem tudom eldönteni mi lenne a jó neki, mert valaki azt mondja, hogy hagyjam izzadni, valaki pedig azt, hogy inkább takarjam ki. Akkor most mit csináljak?

2014. dec. 9. 21:22
 6/11 anonim ***** válasza:
Ha izzad az már jó,akkor már megy lejjebb a láza.De mérd a lázát folyamatosan.
2014. dec. 9. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

nem szabad betakarni, vagyis túlöltöztetni. régen mondták, de rájöttek, hogy úgy csak lázas marad...


ha pedig lenge öltözetben izzad,a kkor megy le a láz :) ilyenkor törölgesd, ha szükséges öltöztesd át

2014. dec. 9. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én 39nél bekanalazok neki két gombóc fagyit. Ha a torka is gyulladt, kifejezetten jólesik neki.

Ha feljebb kúszna a láza, csillapitsd, de amúgy hagyd.

Nálunk jobban bevált, hogy beleallitom a lavórba és ráhúzom a vizes lepedőt :). Olyan 34-35fokos vízzel. Kétszer-háromszor hagyom hogy átmelegedjen a szövet, lazán áttörlöm, egy könnyű pizsi, vékony takaró, kétgombócos, kedvenc mese. Ettől a kúrától pikk-pakk rendbejön. :)

De ha túl magas a láza, a szájába tolok egy kis nurofent.

2014. dec. 10. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én is nagyon aggódós vagyok, kislányom sokat lázas (most is az). De kezdek rájönni, hogy a láz nem baj. Tény az, hogy a lázba még soha senki nem halt bele és senkit sem károsított (bárki tud erről hivatalos feljegyzést kérem ossza meg velem)

Én is kezelem gyógyszerrel a lázat (ha kell váltva), de az alábbi linkeket elolvasva sokat változott a véleményem:

[link]


[link]


Szóval csak akkor csillapítom a lázat, ha a gyerekem rossz közérzetű (akkor akár 38.00-nál is) de ha jól van és jókedvű akkor csak 39 fok felett, ha már 1-3 órája lázas.

Egy amerikai oldalon olvastam: "addig ne is mérjük a gyerek lázát ameddig jól érzi magát". Nos ezt én nem tudom betartani.

2014. dec. 10. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Még egy megjegyzés: A láz növeli a szervezet ellenálló képességét! Vagyis a lázas állapotban kialakuló ellenálló képesség olyan mint egy védőoltás!
2014. dec. 10. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!