Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » 5 éves kisfiam feneke nagyon...

5 éves kisfiam feneke nagyon piros lett, mi okozhatja?

Figyelt kérdés
Szólt, hogy csíp a feneke, megnéztem, és a végbélnyílás körül kb 2 cm-es körben tűz vörös a popsija. Még pelenkás korában sem volt ilyen soha. És fogalmam sincs mi lehet ez. Nincs székletgond, nem volt hasmenés, mindig nagyon alaposan megtörlöm a fenekét. Kigugliztam az előbb a problémát, és két olyan kérdést is találtam, ahol anyuka ugyanerre panaszkodik, de mint el nem múló probléma, amire nem találnak megoldást. Remélem nem járunk így :(

2014. dec. 10. 21:17
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem evett valamit, ami kicsíphette?
2014. dec. 11. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ami nekem rögtön eszembe jutott:

- erőset, csípőset vagy nagyon fűszereset evett (nem is kell csípnie a sok fűszer is lehet durva kicsinek)

- ha nedves törlőkendőt vagy nedves wcpapírt használtok, akkor lehet allergiás rá (valami új márkát nem vettél mostanában?), esetleg olyan bontottál fel, ami lejárt

- véletlenül nem törölte ki magának rendesen és az ott maradt kaki csípte ki neki

- véletlenül nem nedves törlővel/nedves wcpapírral törölte(d) ki, hanem valamilyen fertőtlenítős kendővel (nálunk pl. hasonló, csak más színű műanyag fedeles dobozban vannak- nem lehet, hogy véletlenül te vagy ő mellényúlt és a dertőtlenítős kendő kiszárította, kicsípte neki?)

- erősen dörzsölte valami durva wcpapírral (esetleg oviban, idegen helyen, ahol nem talált nedves törlőt, csak valami rosszabb minőségű papírt)

- valamilyen fehérnemű, kisgatya, pizsamaalsó stb. varrása pont rossz helyre esett és kidörzsölte (akár pl. úgy is, hogy sportolás vagy biciklizés közben járt így...)

2014. dec. 11. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!