Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » 8 napos újszülött állán piros...

8 napos újszülött állán piros folt, közepén krémszínű pötty. Fejem neki a tejet és mellette Humana HA tápszert kap. Mi okozhatja ezt a tünetet? Tapasztalat?

Figyelt kérdés

2013. febr. 13. 14:27
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem kell aggódni, az szépen el fog múlni, de nem árt egy kis alkohollal bekenni, az segít. Én fiamnak is néha előjön, szerintem a tejcsitől, bár mikor ezt a védőnőnek mondtam, akkor rám is hagyta, hogy igen, attól. Ő tanácsolta az alkoholt.
2013. febr. 13. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Simán el fog múlni! :)


ezt pedig a jövőre nézve ajánlom, hogy több ijedelemtől megóvjon:)


[link]

2013. febr. 13. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Elmúlik magától. Az anyatejben lévő női hormonok miatt jön ki a babákon, teljesen természetes dolog. Én végül kértem a gyerekorvostól rá krémet, mert mindig előjöttek...a krém hatására egy nap alatt el is múltak. Sajnos a neve nincs rá írva a dobozára, mivel sima gyógyszertári tégely...kicsit savanykás illata van, olyan ecet szaga a krémnek. Én alkohollal tuti nem kenném a babám bőrét!

Születésétől kezdve mi is pont így táplálkozunk (anyatej fejve, Humana HA-val kiegészítve).

5 hónapos baba anyukája

2013. febr. 13. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az alkoholtól semmi baja nem lesz! Különben nem kezelhetnénk a köldökcsonkot sem vele! Nem kell az egész arcát bekenni, csak épp a pöttyöt. A szemkörnyéknél kell csak vigyázni.
2013. febr. 14. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nálunk is van ilyen már kb 4 hete (7 hetes a babám). A védőnő szerint a melegtől, az interneten így írják le a fehérje kiütést ami elvileg az anyatejtől lehet. Én nem szoptatok, így igazából nem tudom hogy mitől pöttyös a babánk, bízom benne hogy elmúlik majd. Tény hogy melegebb időben jobban előjönnek és pirosabbak, éjszaka elhalványul neki. Pl most hogy nincs olyan meleg nagyon halványak neki és egy jó pár el is tűnt.
2013. máj. 16. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!