Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Adott már valaki a gyerekének...

Adott már valaki a gyerekének Ferrum phosphoricum (schüssler-féle só) nevű homeopátiás szert?

Figyelt kérdés
Fülfájásra ajánlották, gyógyszerész vízben oldva javasolta. De neten így nem találom. Hatásos? Milyen adagban lehet?
2014. dec. 19. 18:28
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen, én pont múlt héten adtam a 7 hónapos kisfiamnak. Tápszerébe tettük bele, azonnal feloldódott. Nekünk nem volt hatásos sajnos :(
2014. dec. 19. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 kloetta ***** válasza:

azért nem volt jó tápszerben oldani, mert homeós, és előtte - utána 20 percig nem szabad inni-enni hogy fel tudjon külön szívódni.

nekünk más schüssler-sónk volt, 11es, könnycsatorna szűkület miatt szedtük, még csak 5-6 hetes volt, kb 5 nap alatt letakarította neki, és azóta sincs semmi bajunk vele. Nekünk napi 2x1 bogyó volt, annyi tuti mehet neki, ha nagyobb napi 3 is akár.

2014. dec. 20. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen én szoktam Neki adni, általában megfázás kezdetén, fülfájással orvoshoz vinném, Ferrummal nem kísérleteznék. Amúgy vizes nátha elején nekünk, nekem is nagyon beválik. Először 2 órán keresztül 10 percenként 1 tbl, utána napi 3 amíg úgy látod még nátha, vizes orrfolyás, tüsszögés, ha sáraga már az orrváladék akkor cserélni kell. Sokszor meggyorsítja a betegség lefolyását, hamarabb meggyógyul. Viszont előtte utána tényleg csak vizet lehet inni és bevételkor kerülni a mentolt és ne tedd elektromos cucc mellé. :)
2014. dec. 27. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Természetesen nem hatásos. Ki kéne nyitni egy középiskolai tankönyvet, és az alapoktól elkezdni tanulni. Amikor odáig elérsz, hogy a viznek emlékezete van, hangosan kiálts fel, és vedd ki a kezed a biliből, és ébredj fel.
2014. dec. 28. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Igen, a gyerekeim rendszeresen kapják a 3-as sót vas pótlás céljából (Ferrum= vas).

Nyálkahártyáról szívódik fel a leghatékonyabban, ezért kell egy csepp(!) vízben krémesség oldani, és úgy a szájába adni. Nagyobb (3-4 éves) gyerek oldás nélkül elszopogathatja. Azért kell étkezéstől számított legalább negyed órával beadni, hogy a nyálkahártya a szájában le tudjon tisztulni.

Nincs ebben semmi humbug, ezek simán ásványi anyagok sói (kémiai értelemben vett sók), amikre amúgy is szükség lenne a szervezetnek. Ha valahol mondjuk gyulladásos egy szerv, akkor ezekből az anyagokból a szervezet többet használ, ezt kell a Schüssler sókkal pótolni.

Gyulladásos állapotokra egyébként jobb a 12-es Schüssler só (Calcium sulphuricum)

Rövid leírás itt: [link]

2015. márc. 27. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: Ha nem szimpi a Schüssler só, adhatsz a gyereknek simán vaskészítményt, vagy kálcium tablettát is, azok is hatásosak lesznek ;-)
2015. márc. 27. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!