Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Calcium Phosphoricum D6 nevű...

Calcium Phosphoricum D6 nevű homeopátiás készítményt hogyan kell alkalmazni? Vízzel kell lenyelni, vagy fel kell benne oldani, vagy szopogatni kell?

Figyelt kérdés
Pár nap múlva 7 hetes kismama leszek, és nagyon erős hányingerem van szinte egész nap. A gyógyszerész javaslatára a Calcium Phosphoricum D6 nevű homeopátiás készítményt vettem, de semmilyen leírás nincs róla mellékelve.
2010. nov. 12. 16:29
 1/3 anonim ***** válasza:

Homeopátiás golyókat általában 5 dbot kell elszopogatni úgy,hogy fél órával előtte utána ne egyen az ember, mentolos, dolgokat célszerű kerülni. Konkrétan nem tudom, hogy ez a szer mekkora golyót tartalmaz. Alacsony potenciál, amit 2-4 alkalommal kell egy nap bevenni, ha a a tünetek múlnak akkor lehet ritkítani. Gyermekeknek felforralt és lehűtött vízben feloldva kell a golyókat beadni, nehogy félrenyeljék. Fémmel ne érintkezzen, illetve a nagyon apró golyós szerek nincsenek bevonva, így azokat kézzel sem szabad elvileg megfogni, mert akkor veszítenek hatékonyságukból. Célszerű saját adagolójukból kihörpinteni, vagy műanyagkanálba szórni, és úgy bevenni.

Igazából mint gyakorló kismama el tudom mondani, hogy ne remélj csodákat, mert sajnos ez ezzel jár, illetve, ha a golyókat szedtem, akkor még a gyomrom is égett, bár 6 hetesen én általában el szoktam kezdeni hányni, szóval akkor már a hányinger kisebb baj szokott lenni.

Kitartás! Lehet nálad nem tart sokáig, vagy használnak a szerek! jó babavárást!

2010. nov. 12. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Ezt a fajtát általában 2-3x1 adagban szokták ajánlani. Az 5 db-os a CH-sra vonatkozik. Ebből egyszerre csak egyet vegyél be. De jól írták előttem, előtte és utána legalább 1/2 órával kerülj mindent. Nyelv alá kell rakni, nagyon gyorsan szétporlad.

2010. nov. 12. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm az eddigi válaszokat! Nagyon boldogok vagyunk, hogy itt ez a baba, már két és fél éve küzdöttünk érte! Ám ez a hányinger és gyomorégés gyomorfájással néha nagyon elviselhetetlen, tegnap fel sem tudtam kellni egész nap. Remélem a 12. héten el fog mùlni!
2010. nov. 13. 15:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!