Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Ne adjunk lázcsillapítót a...

Ne adjunk lázcsillapítót a gyereknek! Szerintetek?

Figyelt kérdés

A múltkor voltunk a gyerekorvosnál, mert a másfél évesem már 3 napja lázas volt. Nem talált semmit, azt mondta biztos vírus, majd kimegy belőle magától.

Viszont ami megdöbbentett, azt mondta, hogy a gyereknek csak legvégső esetben kell lázcsillapítót adni, mert a láz a szervezet egy természetes reakciója a betegség ellen és a láz elnyomásával nem segítjük a gyógyulást.

Szó szerint azt mondta, hogy még 39-40 fokos láznál sem kell lázcsillapító, csak ha már érezhető a gyereken, nem iszik, nem játszik, tehát már érezhetően a kedvére ráment.


Én ezen nagyon megdöbbentem, mert egész életemben úgy tudtam, nem szabad hagyni a lázat és azonnal el kell nyomni.


Mit gondoltok erről?



2014. dec. 29. 08:11
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Kell ilyen magas lázat csillapitani! Az már az egészségre is veszélyes! 38,5 felett már nyugodtan adj neki egy kisebb adag lázcsillapitót. 39-40 foknál meg gőzerővel csillapitani kell,mert az megterheli a szervezetet és igen,lázgörcsöt is kaphat!
2014. dec. 29. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Ja, még annyi,hogy ha 3 napnál tovább is magas láza van,akkor már gondolni kell komolyabb betegségre is,pl tüdőgyulladás. Egy kis virusfertőzésnél igaz,hogy 1-2 napig lehet láz,nem túl magas,de ha tovább is tart a magas láz,akkor az már nem enyhe virusfertőzés!
2014. dec. 29. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 Julie S ***** válasza:
Bizonyos szempontbol igaza van, de azert nalam is 39 korul kezdodik a lelektani hatar. Es ennyinel mar bagyadt es bujos a lanyka. Hutofurdo szokott hatni, ejjel meg ha nem tudjuk figyelni, akkor adok csak minimalis lazcsillapitot, hogy legalabb 38 fok korulre levigye. Azert szerintem 39,5 fok felett mar figyelni kell, nem lehet csak ugy hagyni. Persze, hadd dolgozzon a szervezet, de ha esetleg nagy baj van, azert meg idoben kozbe lehessen avatkozni.
2014. dec. 29. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Úgy volt, hogy napközben nem volt láza és estére ment fel. Aztán elmúlt és most megint előjött. De most mi is betegek vagyunk, torokfájás, orrfolyás, köhögés, rekedtség, szóval oda-vissza adogathatjuk a gyerekkel.
2014. dec. 29. 13:38
 15/15 anonim ***** válasza:
Nem a testhőmérséklettől függ. A lázat akkor kell csillapítani, amikor maga a láz okoz tüneteket. Amíg a gyermek eljátszik, eszik-iszik, nem indokolt csillapítani. Felnőttnél ugyanígy...
2014. dec. 31. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!