Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akkor is beadjátok nappal a...

Akkor is beadjátok nappal a lázcsillapítót (pl. Nurofen) a gyereknek, ha 3 napig csak éjszaka volt hőemelkedése?

Figyelt kérdés
Szükséges-e beadnom a Nurofent (vagy mást)napközben, ha napközben 37 fok alatt van a testhőmérséklete a gyereknek és csupán estefelé megy 37 fok fölé?
2011. ápr. 7. 23:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Miért csillapítanál lázat, ha nincs láz?

Akkor add be neki amikor szükség van rá.

2011. ápr. 7. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
a lázat nem elnyomni csillapitani kell, a hőemelkedés nem láz, gyereknél 38,5 alatt nem indokolt (végbélben mérve)
2011. ápr. 7. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
37 még csak hőemelkedés.Még azt se kell csillapítani. csak a lázat. és főleg nem kell, ha nincs is láza
2011. ápr. 7. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
A legmagasabb 37,8 volt éjszaka. Három napig még csak hőemelkedése sem volt napközben, ma meg 37,7 lett kora délután. Azt hozzáteszem, hogy folyamatos cseszegetésnek vagyok kitéve. Anyósom Algopyrinnel tömné a gyereket, a férjem meg azért tolt le ma rendesen, mert nem adtam be a Nurofent napközben, hogy véletlenü se legyen hőemelkedése.
2011. ápr. 7. 23:12
 5/14 A kérdező kommentje:
Egyébként 3,5 évesről van szó.
2011. ápr. 7. 23:13
 6/14 anonim ***** válasza:
72%

A hőemelkedés jó.

azért van, mert a szervezet aktivizálja az immunrendszert a betegség leküzdésére. ha ezt elnyomod, akkor sokkal nehezebben gyógyul. Akkor kellcsökkenteni, amikor a magas láz már kontrapoduktív.

tehát ha a férjed nem orvos és ha az anyósod nem orvos,akkor ne szóljon bele.

2011. ápr. 7. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%
De azt is vedd figyelembe,hogy ma melegebb volt,így az talán nem is betegséget jelez!!!!!A Nurofen láz CSILLAPÍTÓ és nem MEGELŐZŐ!!!!Ne adjatok neki Algopyrint és a nurofen sem kell 38,5 alatt,mert tönkre teszitek a gyerek máját!Xard le,hogy ki cseszeget...anyósnak is magyarázd el,hogy nem a gyereket fogod tönkretenni azért mert hülye!!!
2011. ápr. 8. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

OFF: Utolsó válaszolónak: 38-tól kezdődik a láz, nem 38.5-től. Nem kell megvárni, míg 38.5 lesz a hője.

Viszont a Nurofent tényleg csak láz esetére adj (vagy fájdalomcsillapítónak), mert ha tényleg szükség lesz rá, nem fog hatni egész egyszerűen azért, mert hozzászokik a szervezete.

2011. ápr. 8. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
én sem csillapítanám semmivel,hisz nincs mit csillapítani.Való igaz,hogy a láz 38-tól kezdődik,de nekem is azt tanácsolata az orvos,és a védőnő is,hogy 38,5-től kezdjem csak csillapítani a lázat,én 2 éve már igy teszek,igy a láz megteheti kellő hatását,igy hamarabb meggyógyul.
2011. ápr. 8. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Én is csak a lázat csillapítom.

Ha a gyerek egész nap mozog, estére előfordul, hogy hőemelkedése van, ilyenkor figyelem őt, hogy ne legyen belőle láz, de eszem ágában nem lenne gyógyszerrel csillapítani a 37,8-at!


Tényleg ne csináld, mutasd meg a cikket a családnak a kisbabáról, aki nurofentúladagolásban halt meg 8 hónaposan, mert a szülei adták neki, ha kellett, ha nem, és majd leszállnak rólad.

2011. ápr. 8. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!