Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Mekkora az esélye, hogy...

Mekkora az esélye, hogy elkapták a bárányhimlőt?

Figyelt kérdés
Tegnap voltak nálunk a keresztgyerekek, akik közül ma az egyik belázasodott és megjelentek a pöttyök.. Van egy 2,5 és egy 5 éves kisfiam, akik végig (3 órán át) zárt térben, egymásra krákogva játszottak. Egyikük sincs oltva. Van rá esély, hogy megússzuk? Gyerekkoromban rajtam nagyon durván jött ki, és mindkét fiam sajnos eléggé hajlamos a csúnya bőrreakciókra, ezért féltem Őket annyira ettől a betegségtől.
2014. dec. 31. 23:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Szerintem komoly eséllyel elkapták. De ne haragudj, nem érte, ha félsz a betegségtől, miért nem oltattad őket?

Nálunk mind a 4 gyerek túlesett rajta, 2 részletben, nem lett semmi. Ne aggódj ha elkapják, gondolj arra, ez biztosabb védelmet ad nekik a későbbiekben, mint az oltás.

2014. dec. 31. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Én is azt tippelem, hogy elkapták.

Viszont ha ennyire félted őket akkor oltatni kellett volna, mert igaz, hogy az oltás ellenére is elkaphatják de legalább enyhébb formában jön ki rajtuk.

Oviban is elkaphatják, ez nem olyan ritka betegség. Viszont inkább most mint felnőtt korban, én 21 évesen kaptam el, az oviban egy anyuka pedig a gyerekeitől és sokkal nehezebben viseltük.

2014. dec. 31. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Azért nem oltattam, mert a férjemmel nem értettünk ebben egyet, és csak húztuk a dolgot.. Hát most nem tehetek már mást, várok. Vagy az oltásnak van ilyenkor még értelme?
2014. dec. 31. 23:34
 4/14 anonim ***** válasza:

nem adná így be az orvos mert jó eséllyel elkapták. egyébként sem szeretik közösségbe járó gyereknek beadni, nehogy bujkáljon már benne, mert úgy veszélyes.

ha most túl lesznek rajta akkor legalább nem kell már paráznod... ;)

2014. dec. 31. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Érdemes oltást adni, ha valaki (például a gyermek) fertõzött emberrel érintkezik?


Igen, ebben az esetben minél hamarabb, a találkozást követõ 48 órán belül kell igényelni, ugyanis a védettség hamarabb kialakul, mint a fertõzés.

2014. dec. 31. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
BÚÉK!:)
2015. jan. 1. 00:05
 7/14 anonim ***** válasza:
Valószínűleg igen. Bár a fiam nem kapta el a lányomtól, pedig ők végig együtt voltak. Ő egy évvel később lett himlős.
2015. jan. 1. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Beszélj a gyerekorvossal és kérdezd meg.

Én írtam azt, hogy 21 évesen kaptam el, a rubeolát viszont nem (terhesség alatt ezt nézték is és egyértelműen nem kaptam el), pedig emlékszem hogy gyerekkoromban vittek az unokatesómhoz és puszilgatnom kellett, és ennek ellenére nem fertőzött meg.

Ismerős anyukának meg a gyerekei sorban kapták el, tehát nem az egyik fertőzte meg a másik hármat, hanem egymás után.

Úgyhogy azért még nem 100%, hogy elkapták.

2015. jan. 1. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Megnyugtatásként: ekcémás bőrű volt a kisfiam, csak szteroidos krémek javítottak ideig óráig rajta. Na, a bárányhimlő volt az, ami meg sem kottyant neki. Szinte nem is viszketett neki, nem volt sok pöttye, és csak az első hólyag hagyott maradandó heget a hasán.
2015. jan. 1. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Mi ugyanígy voltunk kb. fél éve kisgyerekes barátoknál - ahol másnapra lett beteg a gyerek - pár órára játszani szúk térben, és nem kapta el.
2015. jan. 1. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!