Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Meningococcus (agyhártya...

Meningococcus (agyhártya gyulladás, vérmérgezés) elleni oltást mikor célszerű beadatni?

Figyelt kérdés
Iker fiaim vannak 12hetesek. Volt aki 1 éves kor után adatta be az oltást? Mert ugy hallottam akkor 1 vakcina elég, de addig nem kockáztatom őket a betegséggel kapcsiban? Adassam be 1 éves kor előtt? Kinek mi a véleménye?
2015. jan. 7. 23:40
 1/10 anonim ***** válasza:
Lányom 14 honapos most fogja megkapni a 15 hós oltások elott . 2 oltás lesz azt mondta a doki, pont ma voltunk nála . Mi beadatjuk neki a prevenar nevű oltást :)
2015. jan. 7. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
a prevenál ha jol tudom 2014ben tették be a kötelező védőoltásba? a neisvac c-t ami agyhártya gyulladásellen van azt is beadatod?
2015. jan. 7. 23:48
 3/10 anonim ***** válasza:
A prevenalt adatok be csak... Szerintem :D de majd utána olvasok mert ugy akarom csinálni higy minden ellen védje , az összes csoport ellen. Még nem kötelező ez az oltás , majd csak lesz. Legalább is ezt mondta ma a doki :)
2015. jan. 7. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Mi nem rég kaptuk meg a 2honapos szurit és a prevenar 13 benne volt izomba kaptuk.ez amit irtam neisvac c ez a legveszélyesebbtől és a leggyakoribb betegségtől véd állitólag :)
2015. jan. 7. 23:57
 5/10 anonim ***** válasza:
Na akkor holnap megnézem hogy hogy legyen... :D nem nagyon figyeltem hogy eddig milyen oltást kapott.... :/ csak azt tudtam hogy agyhártya gyulladás ellen be akarom oltatni akkor is ha nem kötelező :) szoval nem tudtam neked segíteni . De a lényeg az hogy mi biztosan beoltatjuk . De nekünk fel sem ajánlottàk hogy 1 eves kor elott is megkaphatja csak azt mondtak hogy 1 eves kor után ... Na mar mindegy mert ez mar elmúlt :D
2015. jan. 8. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Elmúlt igen:) de 2éves korig beadható addig van is rá támogatás csak kérdés melyik fajtáját érdemes?! meg h addig kockáztatva vannak?nem tudom :/
2015. jan. 8. 00:07
 7/10 anonim ***** válasza:
Hat figyelj ha tudtam volna hogy lehet 1 eves kor alatt akkor beadattam volna, annak ellenére hogy nem nagyon voltunk sem közösségben sem sehol :D de látod ő "megúszta " viszont mostmár nem húzom 1-2 het múlva megkapja az tuti addig is megpróbálok utána nézni melyik legyen :) szerintem egyébként raersz még, elég picik a fiaid. :) ha megis beadatod akkor legalább nyugi leszel hogy tuti nem lesznek betegek.
2015. jan. 8. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
először is megkérdezem a védőnőt utánna pedig majd 5vagy 6hónaposan adatom be ha be kell adatni mert van a hib ami csak 1 fajta ellen ad védelmet és ez a prevenar13 ami gondolom még 1 fajtára és h ez a plussz oltás a legveszélyesebbre. Nem tudom nem is értek hozzá :)
2015. jan. 8. 00:18
 9/10 anonim ***** válasza:
Szia, 2 féle agyhártyagyulladás elleni védőoltás van, az egyik a Prevenar, ami kötelező tavaly nyár óta (Ha jól tudom), a másik pedig a Meningitec, ami ajánlott. A Prevenar ingyenes, a Meningitec 2 500 Ft körül van. 1 éves kor alatt 2 oltás szükséges, 1 éves kor felett csak 1. A mi ismerősi körünkben a különböző orvosok véleménye az, hogy 1 éves kor alatt adják, mert akkor szükségesebb a védelem, mert fogékonyabbak rá. Mi 3 és 5 hós korban kaptuk meg.
2015. jan. 8. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
29%

Leginkább semmikor!!

Nem mérgezném feleslegesen a gyerekeimet ,de te tudod!!

A kötelezőkön semmit nem adatok be egyiknek sem!!!

2015. jan. 8. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!