Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Ha beadatom az agyhártyagyulla...

Ha beadatom az agyhártyagyulladás elleni oltást, akkor az azt jelenti, hogy a gyermekemnek soha nem lehet agyhártyagyulladása?

Figyelt kérdés

2014. febr. 18. 07:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem. Egy bizonyos fajta agyhártyagyulladása nem lehet.
2014. febr. 18. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én is beadattam, ha jól tudom akkor a leggyakoribb fajtától véd meg. Kb olyan mint a rota elleni oltás, nem véd meg az összestől, de amitől a gyerekek 70-80 %-a megbetegszik, attól igen.
2014. febr. 18. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az estek nagyon kis százalékában kapja csak akkor el.

Én biztos.

2014. febr. 18. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Agyhártyagyulladást számos kórokozó okozhat, illetve számos betegség szövődményeként felléphet.


Ezek közül kötelező védőoltás van a mumpsz, a gümőkór (tuberkulózis), a járványos gyermekbénulás (polio), a hemophilius influenzae B és a pneumococcus (13 szerotípusa) ellen.


Ajánlott oltás van a meningococcus (3 szerotípusa), a bárányhimlő és a kullancs encephalitis ellen. Igen, ezek mind okozhatnak agyhártyagyulladást.


Ha ezeket az oltásokat valaki megkapta (minél többet, annál inkább), akkor drasztikusan csökken annak az esélye, hogy agyhártyagyulladást kap, de nem lesz nulla. Egyrészt más kórokozók is okozhatnak agyhártyagyulladást, másrészt egyik oltás sem 100%-os hatásosságú. Van néhány százalék esélye, hogy valamelyik oltás nem hatott.

2014. febr. 18. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
0%
Ha magadnak adatod be,a a gyerek bármit elkaphat.
2014. febr. 21. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!