Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Epilepszia? Miből vetted...

Epilepszia? Miből vetted észre, hogy gyermeked valószínűleg epilepsziás?

Figyelt kérdés

2015. jan. 8. 08:54
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Batyam kislanya az, ok mar egesz kicsi koraban eszrevettek, kb2-3eves lehetett, amikor allandoan a fejet fajlalta. Elvittek kivizsgaltatni es ugy derult ki az eeg-n, hogy olyankor un. csendes rohamai vannak/voltak. Azota gyogyszert szed ra. Most 10eves, allitolag meg kinoheti. Nagyrohama azota sem volt. Ja es sogornom anyukaja epilepszias ugyh valoszinu arrol az agrol orokolte.
2015. jan. 8. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
53%
Az én lányom 2 évesen azt csinálta, vibrált egy kiégés előtt lévő neoncső, abba belebámult, aztán pár másodpercre elbambult, és aszemei "kiúsztak" oldalra többször is, hiába szólongattam, nem eragált. Ez max 10 mp-ig tartott, utána evett, beszélt, mintha mi sem történt volna. Az EEG igazolta az epilepsziát, gyógyszert szed, valószínűleg ki fogja nőni. Én hat éves koromig szedtem gyógyszert, ébredéskor voltak rohamaim, de teljesen kinőttem. Ezért is figyelem a gyerekeimet annyira.
2015. jan. 8. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Az eddigi válaszokat köszönöm!
2015. jan. 10. 15:35
 4/6 anonim ***** válasza:
Én időnként rándultam egy pillanatra. Pl vacsoránál belerúgtam az asztalba, vagy ilyesmi. Ez nálam olyan 8-10 éves koromban kezdődött, lehet, hogy stressz miatt, de az is lehet, hogy egy agyrázkódás szövődményeként. 30 éve szedek gyógyszert, és lehet, hogy életem végéig szednem kell, d tünetmentes vagyok gyógyszerrel. Ha nem szedném, visszajönnének a rohamok, és egyre súlyosabbak lennének. Úgy tudom, hogy a rohamok agykárosodást is okoznak, de nézz utána a webdoktor honlapon, vagy kérdezz meg egy rendes dokit. Én a Budai gyermekkórházat ajánlom neked, kérd meg a körzetit, hogy oda adjon beutalót, ha lehet, náluk kiemelkedően jó felszereltség van, van gyermekpszichológus, és tényleg segítőkészek, lelkiismeretesek.
2015. jan. 12. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az én gyerekemnek olyan típusú epije van, ami nem nagyrohamokban fejeződik ki, hanem egy másodpercig sem tartó szédülésben, elfolyó tekintetben. Annyira nem számottevő, hogy mi is sokáig nem is vettük komolyan. Teljesen váratlan helyzetekben, bárhol, bármikor előfordult.

Ami indokolta az orvost: egyre többször elesett, ha éppen mondjuk ugrálás közben történt. Egy ilyen esésnél a fején lett egy nagy seb, amit kapcsozni kellett, és egy hét múlva vette ki a háziorvos. Akkor megemlítettük neki a dolgot, azonnal beutalt a neurológiára, ahol sajnos kiderült a baj.... :(

Nálatok mi ad okot gyanúra?

2015. febr. 18. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Rendszeres Grand maljai voltak
2019. szept. 29. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!