Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudom ellátni a kutyáma...

Hogyan tudom ellátni a kutyámat, amely valószínüleg epilepsziás?

Figyelt kérdés

Tudni kell a kiskutyáról hogy alig pár hónapos kistestű keverék kutya. Születése vagy pár napos kora óta igen gyengén lát, szerintem maximum halvány foltokat.

(Csak az én feltételezésem, de talán emiatt kerül túlzott izgalmi állapotba.) Erősen kétlem hogy valamilyen stressz okozná, csak az udvaron lévő állatokkal találkozik vagy játszik (a szüleivel, pár macskával, tyúkokkal). Gyógyszerek biztosan nem okozták és mérgezés sem. Öröklött epilepszia nem valószínű, de előfordulhat hiszen az anyján és az apján kívül nem ismertek egyáltalán a felmenői.

Azt szeretném megtudni, hogy hogyan segíthetnék rajta, milyenek az esélyei vagy ha esetleg valaki állatorvost ajánl milyen összegekre kell felkészülni.

Előre is köszönök minden hozzáértő válasz. :)



2014. máj. 24. 22:40
 1/5 anonim ***** válasza:
48%

Miből gondolod, hogy nem öröklött? Lehetnek hordozók a szülők is (tehát nekik nincsenek tüneteik, csak az utódoknak).


Állatorvoshoz mindenképp vidd el mert ő fog neki gyógyszert adni és ad útmutatást a terápiára. Készülj fel, hogy nem 20 forint lesz. Továbbá nyers (BARF vagy PREY) etetést szokták még ajánlani, állítólag szinte tünetmentesre lecsökkenti az epilepsziát, de ehhez is tudni kéne hogy milyen kategóriába esik a kutyád.

2014. máj. 24. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%

A mk kutyánk is epilepsziás, napi kétszer kap gyógyszert és így tünetmentes. Hatalmas összegekre készülj, ha nem is a gyógyszerek, de elvégeztetni az összes vizsgálatot nagyon sokba kerül, de nekünk megérte azért a boldogságért, amit a kutyusunk ad nekünk :)

Van egy kutya epilepsziával foglalkozó könyv, azt ajánlom figyelmedbe. A címe most nem jut eszembe, de ha rákeresel, biztos megtalálod.

2014. máj. 24. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és a tanácsokat. :) Mindenképp elviszem állatorvoshoz, gondolom ő majd megmondja milyen kategóriába tartozik.
2014. máj. 24. 23:14
 4/5 anonim ***** válasza:
Annyit tudunk, egy kistestű, pár hónapos, keverék kutyád van. És hogy rosszul lát... De miből gondolod hogy epilepsziás? Ha úgy tűnik neked, "túlzott izgalmi állapotba kerül" az lehet más is, nem csupán epilepszia. Az pedig, hogy nem mérgezés, (szinte) soha nem lehet tudni biztosan, mielőtt az állatorvos azt nem mondja. Azért mert nem sok állattal találkozik az udvaron, az még nem jelenti azt, hogy nem lesz ideges vagy nem kaphat fertőzést. Pl. manapság már annyira sok a kullancs és felmelegedés meg egyebek, hogy áttelelnek az udvaron is, régóta nem kell őket már kivinni az erdőbe összeszedni egy fertőzést. Szóval csak azért írtam a fenti néhány példát, hogy lásd; szakember nélkül nem lehet tudni, mi a helyzet. Amúgy az összegekről azért nem lehet még beszélni, mert minden doki más. Van aki nem számít fel semmit ha a kontrollon az állat egészséges, van aki lehúzza rólad a gatyát is. Ha pl. epilepsziás, lehet egy csomóféleképpen kezelni, az a dokitól/gazditól, egyebektől is függhet. És mondom én ezt úgy, hogy egy epilepsziés Gordon-szetter gazdija voltam 14 évig és csupán akkor kapott injekciót (Seduxen), amikor a roham kezdődött. Az én orvosom ezt tanácsolta, mondván, a sok gyógyszer akár hamarabb is kinyírhatja a máját mint őt magát az epilepszia. Hogy kinek hogy és mi jön be, nem tudom. Az én kutyusom majd' másfél évtizedig velünk volt, hála istennek. Szóval orvoshoz kell vinni, nem vitás. Csak utána derül ki, a te kutyádnak pontosan milyen segítségre van szüksége. Sok szerencsét, írj majd, mi történt.
2014. jún. 7. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Oh, most látom csak hogy ez a kérdés már nem igazán friss, májusi. De hát ott volt a főoldalon, írtam is rá rögtön. Lehet, azóta már ki is derült, mi a helyzet.
2014. jún. 7. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!