Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Ha valakinek több down kor...

Ha valakinek több down kor szüréses lelete negatív akkor utólag egy arc csontozat Ultrahang nem állíthatja az ellenkezőjét?

Figyelt kérdés
Tegnap szültem és ma kitalálták hogy asszimetrikus a kislány arca.A csecsemős belém rakta az ideget hogy down kor egyik jele.Beszéltem az itteni ü. Gyerekorvossal ő megnyugtatott hogy a negatív leleteimnél biztosabb nincsen.Én még is ideges vagyok ultrahangot még. Mindig nem csináltak.

2015. jan. 17. 12:10
 1/8 anonim ***** válasza:

Olyan van, hogy minden lelet negatív, a baba mégis Down szondrómás lett. Ha az orvos szerint minden oké, nyugodj meg.


Mikor csinálnak uh-t? Az nem árt, hogy megnyugodjál.

2015. jan. 17. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Egy ismerősnél volt hasonló (bár pontos down vizsgálatokra nem emlékszem), de minden rendben volt az ég világon, és még a szülés után sem vették észre a babán, csak kb 1 -2 hónapos korában, hogy nem úgy reagál dolgokra. Mondom pontos vizsgálatokat nem tudok, hogy mik voltak, de azért egy amnionak, vagy kombinált tesztnek én hinnék!
2015. jan. 17. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Azért azt ne felejtse el senki, h pl. a kombi teszt nem azt mondja ki, h negatív down kórra, hanem azt, h mennyi az esély rá, h down kóros legyen a baba.


Kicsit más ugyan, de a férjemnél 1:1000-hez volt az esély, h agyhártyagyulladása legyen egy kullancstól, mégis az lett.


De reméljük kérdező, h nálatok minden rendben! :)

2015. jan. 17. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Kombinált teszt negatív,12 és 20 hetes genetika negatív tarkóredő orrcsont rendben.2db 4d-s genetika rendben.Egyébként mi ilyen kis orruak vagyunk

A fiamnak is ekkora volt.

2015. jan. 17. 13:30
 5/8 anonim ***** válasza:

Ezek nem pontos vizsgálatok! Ha nem volt magzatvízvétel, akkor a leletek nem tekinthetőek negatívnak. Sajnos!

Azt viszont nem értem, hogy az orvosok bizonytalanok. A down kórnak azért elég tipikus jegyei vannak. gyógypedagógus

2015. jan. 17. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Igen, igazatok van! A kombi nem 100%-os!
2015. jan. 17. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 DownBaba ***** válasza:

Az általad említett vizsgálatokkal tényleg nem lehet kizárni a Down-szindrómát, sőt még a "tutibiztos" amniocentézisnél vagy méhlepény mintavételnél is van egy kicsi hibaszázalék.

Viszont az arc asszimetria nem egy tipikus, Down-szindrómára utaló jegy, annak más látható jelei vannak (másold be ezt a keresődbe: "Hogyan ismerhető fel, ha egy baba Down-szindrómás?") És végképp nem állapítható meg ultrahanggal. Vérvétel kell hozzá és a vérből végzett genetikai vizsgálat adhat diagnózist.

2015. jan. 18. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem értem, miért kéne UH? Ha a 12. hetin volt orrcsontja az nem tűnt el. Ha piszék vagytok akkor neki is valószínű kis csontja van. Az UH kb. ennyit "tud" a Down kórról.

A kombinált teszt arányszámokat mutat, inkább irányadó, de nem diagnosztikus.

A magzatvízből a géneket nézik, ha az nem biztos akkor semmi (persze vannak olyan helyek ahol magzatvízből is tesztet csinálnak nem géntérképet).

Egyébként elég erős jelei vannak. Menjetek el olyanhoz aki látott már több Down-ost. Ha orvos beutal akkor elviheted a kicsit genetikai tanácsadóba és ott vérvételből megnézik a kromoszómáit.

2015. jan. 18. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!