Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ez szerintetek is negativ...

Ez szerintetek is negativ diszkriminacio?

Figyelt kérdés

A sztori az egyik baratomrol szol, a sulinkban mindketten diakonkormanyzat tagok vagyunk. Ugye most hetvegen lesz a nyolcadikosok felvetelije, es ilyenkor a sulinak szuksege van 10-12 diokosre akik elnavigaljak a szuloket meg a kolykoket a suliban, stb. A baratomrol azt kell tudni, h 11.-es pont mint en, amugy marha normalis srac, kezdettol fogva diokos, lent szokott lenni golyataborban mint szervezo stb. Viszont iden uj diok vezetot kaptunk a tanarok kozul, aki pedig kikototte, hogy ne jojjon szombaton a srac, azert, es most figyeljetek, mert sok tetkoja van es a szulokben ez bizalmatlansagot ebresztene. Oke alairom, tenyleg sok van, olyan is ami ruhabol kilatszik (nyakra gondolok), de -oke hogy nem az en dolgom- de tokre felhuztam magam rajta, szerintem ez negativ diszkriminacio, hogyha eddig minden tanar es diak elfogadta, es sose volt belole baj akkor ennek az embernek miert kell most paradeznia?!

Ti mit gondoltok? 17L


2015. jan. 15. 14:42
 1/7 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem igen, mert előítéletes a kinézetével kapcsolatban.

Igazgatónál panaszt tennék a helyében. Önkentéskedik az iskoláért és akkor még meg is szólják....

2015. jan. 15. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerintem a legjobb képét akarja mutatni a sulinak és az az igazság, hogy szerintem igenis létezik olyan szülő, akit elriasztana, ha egy agyontetovált tizenéves igazítaná útba. Nem tudom milyen a sulitok, mennyire általános a tetoválás nálatok. Ha teljesen hétköznapi, akkor nem értem miért nem engedi neki, ha ő egy "kirívó" eset, akkor megértem.

Nincs ellenemre a tetoválás, de munkahelyen is találkoztam már olyannal, hogy ezért nem vettek fel valakit (lehet bármilyen jó ember).

2015. jan. 15. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

De ha az iskola elfogadó a tetoválással szemben, nem fogja magát ott jól érezni egy ezzel ellentétes elveket valló család gyereke, vagy extrémebbek ki is veszik ez miatt.

Nem jobb az elején tisztázni? Nem az említett gyerek az egyetlen gondolom, akinek tetoválása van.

2015. jan. 15. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Azt, hogy akkor ez alapján a tetovált szülők inkább oda sem viszik a gyereküket. Keresnek olyan iskolát ahol tetovált diákok vannak.

Azt gondolom siralmas, hogy egy ilyen "tanár" lehet.

Nem vagyok valami liberális akinek nincsenek előítéletei más vallású vagy nemi beállítottságú emberekről, de a tetoválás az pont egy olyan dolog ami sokat dob (vagy ront) az ember megjelenésén. Pl egy kisfiús arcú srác kicsit keményebben néz ki tőle.

Most akkor ez alapján a gyerekek felét máris ki lehetne zárni mert az egyik barcelona a másik real szurkoló és lennének ellentétek.

De aki 50 éven át ez alapján döntött az emberekről annak a véleményét nem fogod tudni megváltoztatni.

2015. jan. 15. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Már nem azért, de én sem engedném emberek közé azt a kisfiút akinek a nyaka és egyébként az egész teste szét van varrva. Ez nem negatív diszkrimináció. Akin látható helyen, (pláne ha nagy és agresszív) tetoválás van, kapásból kiesett nagyon sok munkalehetőségből.


El tudja bármelyikőtök is képzelni, hogy az OTP vezérigazgató helyettesének a nyakán egy hatalmas halálfej, vagy pénisz legyen?


Egyszóval ez nem negatív diszkrimináció, csak egészen egyszerűen vannak olyan helyzetek, amik megkövetelnek egyfajta normákat. Ez persze nem jelenti azt, hogy tetoválás ellenes lennék.

2015. jan. 18. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Irtam egy szoval hogy halalfej vagy penisz van ra tetovalva? :DDDD
2015. jan. 18. 16:36
 7/7 anonim ***** válasza:

Csak próbáltam nyomatékosítani a mondanivalómat. :)


Egy tetoválás lehet diszkrét, és szép. De azért Zombie Boy, vagy Döglégy Zoli nem biztos hogy jó reklámarcok lennének egy középiskolai nyílt napon.

2015. jan. 18. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!