Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Mennyi volt gyermeked eddigi...

Mennyi volt gyermeked eddigi legmagasabb láza? Mivel csillapítod neki?

Figyelt kérdés

Csak egy kis tapasztalatcsere.Jól jön sokunknak,szerintem.

Kinek mi vált be?Mennyi volt a legmagasabb láza?Mennyi idős volt akkor?Lehet tudni,hogy mi okozta?


Kezdem én: 2 éves lányom van.Ilyen téren szerencsés vagyok,mert eddig csak 1x volt lázas,amikor átestünk a 3 napos lázon.A legmagasabb hője, 38,8 volt.Azt még a Nurofen szirup szépen levitte,ekkor volt 10 hónapos.


2015. jan. 20. 11:34
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
4 éves a nagy lányom. O neki csak 38 korul volt. A kicsi lányom most 1 éves. Már 3x volt magas láza 39. Ejszaka csak a kúp vált be, a Nurofen nem segített. Neki mindég szuksége van injekciora és csak ugy tudjuk kordában tartani. O ilyen fajta, hamar belázasodik mindentol. Legutobb vírus okozta. En mindég tartok otthon kúpot.
2015. jan. 20. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
szia, kisfiam 21 hónapos lesz pár nap múlva, pont most estünk át egy durva tüdő- és hörgőgyulladáson, legmagasabb láza 39 volt, nurofen szirupot kapott, szépen levitte neki 37-re, eddig ez volt a legmagasabb
2015. jan. 20. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
39,2 volt. Nem vitte le semmi, se Nurofen, se Mexalen. Öröm az ürömben, hogy pont kórházban voltunk, amikor kijött rajta a betegség (nem emiatt, hanem fejre esett és vérzett az orra, úgyhogy bent kellett lennünk 2 napot). Végül kiderült, hogy az orrvérzést is az a vírus okozta, ami a lázat. Mondták, hogy sajnos pont akkor volt egy ilyen vírusos járvány és tapasztalták a többi kis betegnél is, hogy nem lehet csillapítani a lázukat. A kórházban priznicelték. Az egy kicsit segített, de fél óra múlva megint felment. Sajnos hányt is, úgyhogy infúziót is kapott. 5 napig tartott ez az állapot(a 4.és 5. napon már csak 38,4 körül volt,ezt már lehetett csillapítani).Utána még jött egy jó kis tüdőgyulladás. Életem eddigi legszörnyűbb élménye volt az a pár nap.
2015. jan. 20. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
kislányom 3 éves, legmagasabb láza 39 fokos volt.. a Nurofen szirup ideig óráig valamelyest levitte a lázát, de a fő hatékony a Germcid kúp volt. A nurofen nálunk amolyan enyhe hirtelen felszökő lázra tökéletes, viszont a nagyon magas lázra a Germcid vált be.
2015. jan. 20. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
2,5 éves a lányom, neki vírustól, mandulagyulladástól többször volt már 39 fok feletti láza. Ő ilyen típus, nagyon lázas tud lenni. Nagyobbik gyerekem max 38-at tud produkálni. Mindig van itthon Nurofen, Panadol és kúp is. A Nurofen-Panadol kombóval jól csillapítható a lányom láza is, kúp vész esetére van.
2015. jan. 20. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok: természetesen hűtőfürdővel kombináljuk azonnal a magasabb lázat
2015. jan. 20. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Valami nyári vírus volt legutóbb 5 évesen: 40,2 volt a láza a legrosszabb pillanatában. 2 óránkánt lázcsillapítás és konkrétan fél óránként fűtőfürdő.


2 évesnek tüdőgyulladás akkor 39,8 volt , ez volt az első magas láza, ekkor rohantam is vele kórházba, ahonnan hazahajtottak, hogy lázcsillapításban nem tudnak segíteni, az én dolgom. Másnap máshova vittem ahol kiderült a tüdőgyulladás.

2015. jan. 20. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
5 éves kislanyomnak novemberben volt mononukleózisa, két hétig tartott a 39-40 fokos lázas állapot!! Le lehetett vinni neki lazcsillapítóval, de pár óra múlva, mintha mi sem történt volna, 20 perc alatt felszaladt ismét 40 fokra. Azt hittük, sosem lesz vége...:-/
2015. jan. 20. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Mindkét lányomnak (4 és 2 évesek ) volt már kevéssel 40 feletti láza. A nagynak egy adag Nurofen szépen le szokta vinni, a kicsi nehezebb dió. Neki Nurofent és Panadolt szoktam adni váltva, illetve nekünk 39 fok feletti lázra javasolta a gyerekorvos a hűtőfürdőt. (Lehetőleg kapjon előtte egy adag lázcsillapítót). Mondta az orvos, hogy engedjek a lányomnak egy kád vizet, ami kicsivel legyen hidegebb, mint amiben fürdeni szokott. Hagyjam pancsolni, amíg kihűl a víz. Gondoltam baromi sok kedve lesz a gyereknek 40 fokos lázzal hajnali 4kor hideg vízben pancsolni, de volt :) Nem is akart kiszállni a kádból :)

Vírus szokott ilyen magas lázat okozni.

2015. jan. 20. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

nagylány: ha lázas lett akkor kb 30 perc alatt megy fel a láza 39.5 fölé volt h 40 felet járt, 4 éves kora óta Algopyrin kap mert csak az viszi le ha már felment

illetve megelőzésként homeopátiás szert kap évek óta ha beteg lesz ami bevált

simán bealszik bárhol bármikor ha 38 fölé megy a láza

13 éves


fiam: soha nem ment fel a láza 38,2 fölé eddig nem kapott semmit sem lázcsillapításra mert nem kellet, homeopátiás szert kap ami aránylag gyorsan hat

viszont kidől tőle és alszik mint a bunda, kb olyan mintha 40 fokos láza lenne

10 éves


kicsilány: max hő 38,8 volt, de ált ezek max egy délutánig tartanak és másnap semmi baja és végig élénk marad, homeopátiás szer kap ö is, 1x kapott szirupot de az egyből kijött belőle, mondjuk ha hőemelkedése van akkor is minden más kijön belőle

4 éves

2015. jan. 20. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!