Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Mennyi volt gyermeked eddigi...

Mennyi volt gyermeked eddigi legmagasabb láza? Mivel csillapítod neki?

Figyelt kérdés

Csak egy kis tapasztalatcsere.Jól jön sokunknak,szerintem.

Kinek mi vált be?Mennyi volt a legmagasabb láza?Mennyi idős volt akkor?Lehet tudni,hogy mi okozta?


Kezdem én: 2 éves lányom van.Ilyen téren szerencsés vagyok,mert eddig csak 1x volt lázas,amikor átestünk a 3 napos lázon.A legmagasabb hője, 38,8 volt.Azt még a Nurofen szirup szépen levitte,ekkor volt 10 hónapos.


2015. jan. 20. 11:34
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
A fiamnak tegnap délelőtt volt 39.1 (torokgyulladás miatt), ez eddig a legmagasabb. Csak a nagyobb gyerekeknek való (kimondhatatlan nevű) lázcsillapító kúp vitte le. Szerencsére ma már csak hőemelkedése volt.
2015. jan. 20. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
40,4 kúp és fürdő. 2,5 éves volt ekkor. Ügyelet azt mondta ezt otthon kell csinálni és az én dolgom.
2015. jan. 20. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

40,5

Nurofen + kórház

Herpangina (hólyagos garatgyulladás)

11 hónapos volt

2015. jan. 20. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
40,9 nagyon megilyedtem, mert kint játszottunk semmi baja nem volt.egyszer csak összecsúklott behoztam és ilyen magas láza volt.hivtam az ügyeletet de azt mondták amig nem tudom lejebbvinni a lázát ne induljak el vele,nehogy lázgörcsöt kapjon. Így kapott panadolt,hüttőfürdőt és kúpot szinte egyszerre.sajnos ez nem segített. Aztán anyukám hozott algopyrin injekciót és azt itattam meg vele.ez segített. Ekkor volt másfél éves.
2015. jan. 20. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
40 fok körüli láza volt a fiamnak már nagyon sokszor, pillanatok alatt felmegy neki ennyire, és csak a hűtőfürdő (minimum fél óra) viszi le, a lázcsillapítók nem használnak. Legdurvább időszakunk a bölcsi eleje volt, 1,5 és 2 éves kora között kb 10-15-ször volt ilyen magas láza. Eleinte lázcsillapítót kapott, de amikor kétóránként kapta felváltva a Nurofen-Germicid-Cataflam-ot és nem használt semmit akkor benyomtam a kádba. Ez szerencsére mindig segít 38 fokra vagy az alá levinni.
2015. jan. 20. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

2 éves múlt a lányom, eddig 3-szor volt lázas, mindig 39-re ment fel neki.

Hűtőfürdő és Germicid, vagy Mexalen kúp szokott segíteni.

2015. jan. 21. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

39,5 vagy afölött talán. Én majdnem sokkot kaptam, hogy tejóegggyatyaúristeen... hűtőfürdő semmire nem volt jó, inkább visított sajnos, hogy nem akar a vízben ücsörögni. Én nurofent és panadolt adtam felváltva, picit lejjebb ment a higany. Hívtam a gyerekorvost, azt mondta folytassam így tovább. Egyszer csak lejjebb ment.

(Két ilyen eset volt eddig, egyszer fülgyulladás miatt, egyszer szalmonella)

2015. jan. 21. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

41,1 volt a legmagasabb láza. Akkor 11 hónapos volt a kisfiam. Előtte 2 napig 38,5-39 között mozgott, aztán 3.napon felugrott ennyire kúp, hűtőfürdő mellett. Semmivel nem tudtuk lejjebb vinni, nagyon megijedtem. Hívtuk az ügyeletet, nem jöttek ki, mondván nem tudnak semmit tenni. Bementünk a kórházba autóval, 2 órát vártunk egy orvosra. Vettek tőle vért, kapott infúziót is, de addigra a láza lement. Éjfél volt, mire kapott egy kiságyat.

3 napos láz volt a ludas, mert utána előjöttek szépen a kiütések.

A kisebbik gyereknek a legmagasabb 39.5 fok volt, tüszős mandulagyulladás. Eddig 3szor volt tüszős mandulája, a láza mindig ennyivel kezdődött...

A 3naposnál a max láza 38,5 fok volt.

2015. jan. 23. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!