Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Nurofen kúra: szerintetek ez...

Nurofen kúra: szerintetek ez jó így?

Figyelt kérdés
A gyerekorvosunk a lányaimnak (2és fél, 4 évesek) Nurofent írt fel megfázásra. Egy hétig napi háromszor kellene szedniük, kúraszerűen. De! Nics se lázuk, se fájdalmaik, se nem köhögnek, csak nagyon taknyosak. Naponta többször fújjuk, porszívózzuk az orrukat, de más bajuk nincs. Igaz, hogy főleg a nagyobbik alig tud lélegezni a takonytól. Mégis fura nekem ez a kúra, sosem hallottam, hogy a Nurofent így használják. Szerintetek érdemes erre Nurofent szedni? Bevallom más okok miatt nem igazán bízom az orvosban, most nem tudom, hogy az ellenszenvem miatt nem érzem megfelelőnek ezt a gyógymódot vagy tényleg nem jó. Ti mit mondtok?
2015. jan. 21. 14:04
 1/7 anonim ***** válasza:

A mi dokink ilyen esetben (ha nincs se láz, se fájdalom), akkor csak házi gyógymódokat javasol (kamillatea, hagymatea, C vitamin stb.).

Egyszer mondta, hogy 2-3 napig adhatom folyamatosan a Panadol Babyt, ha nem érezné jól magát a lányom, mivel az ugye gyulladáscsökkentő hatású is, még akkor is ha nem lázas, nem köhög.

De egy hétig én biztos nem adnám a Nurofent (vagy társait).

2015. jan. 21. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

nekünk is már írt ki nurofen kúrát a láztalan gyereknek. igaz akkor piros volt a torka, arra írta ki, mint gyulladás csökkentő és csak 3 napra.

ha nem piros semmije, jó az immunrendszere, változatosan eszik, vitaminokat szedi akkor én 1 hétig nem adnék neki nurofent, de mondjuk a mi orvosunk nagyon úgy gyógyít ahogy az nekem is "megfelel", még soha nem kérdőjeleztem meg :)

szerintem ez a legfontosabb, ha nem bízol benne, megkérdőjelezed, akkor válts orvost mert ez így nem működik szerintem

2015. jan. 21. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat! Igen, én is úgy érzem, hogy ez túlzás egy hétig "mérgezni" vele, ha nem lázas. Igazad van, hogy váltani kellene orvost, csak külföldön élünk, és így nem olyan egyszerű.
2015. jan. 21. 14:18
 4/7 anonim ***** válasza:
Én se szívesen adnám egy hétig a Nurofent. Nálunk is a házi gyógymód dívik ilyenkor orvosi utasításra, orrszívás, c-vitamin, esetleg orrcsepp/köptető. Ha meg ez nem elég, akkor rendes gyógyszer kell.
2015. jan. 21. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A kisfiamnak is nem rég ezt javasolták 3 napra,gyulladáscsökkentő hatása miatt.
2015. jan. 21. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek is, akkor legalább nem teljesen légbőlkapott a dolog.
2015. jan. 21. 18:46
 7/7 anonim ***** válasza:
Bocsánat hogy itt kèrdezek de 3 napig de hányszor , mert ma voltunk dokinál de nem mondta hányszor csak azt hogy jó a Nurofent hogy adom! Köszönöm előre is ja torokpirossàgra javasolta de nem vèszes a pirossåg
2015. jan. 22. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!