Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Lázcsillapítás éjszaka?...

Lázcsillapítás éjszaka? Hogyan lehet?

Figyelt kérdés

Biztos sok ilyen kérdés-válasz van itt, de nincs lehetőségem végigolvasni őket. Segítsetek kérlek! Du. belázasodott a 11 hónapos kislányom. 38.9-et mértem végbélben. Adtam egy fél Germicidet, elmentünk az orvoshoz. Ott azt mondták, hogy ilyen korú gyereknek már egy egészet kellett volna adni. Mindenesetre szépen lehúzta a lázat, jó kedvűen játszottunk este. Fürdés után viszont nagyon bágyadt lett és kezdtem megint melegebbnek érezni. Ugyanígy kezdődött du. is. Így ismét adtam egy fél Germicidet, el is aludt rögtön. a két fél kúp között mindössze 4óra 50 perc telt el. Ez így rendben van szerintetek? Nem lesz belőle baj?

Azt mondta a dr.nő, hogy még a mai napon adjak kétszer 5 ml Nurofent a gyereknek. Mivel egész este igen jó kedélyű volt, nem adtam, most éjszakára viszont nem mertem, mert mi még sose használtuk. Ezelőtt "csak" egyszer volt lázas, kb. fél éves korában, és akkor elég volt kb. kétszer fél Germicid. Azt szeretném kérdezni, hogy ha éjszaka esetleg belázasodna, mikor adhatnám neki a Nurofent, ha 20.40-kor kapta a kúpot? És mennyit? Mert a dobozon csak 2,5 ml szerepel. Köszönöm a válaszokat előre is. Kérlek, segítsetek, ha tudtok!



2014. szept. 1. 20:56
 1/3 anonim ***** válasza:

Nekem azt mondták, hogy három óránként felvaltva adható a Nurofent és a germicid kúpot. De mivel a szirupot sugárban kihányja nem, így maradt a nurofenből is a kúp. Azt volt, hogy félalomban adtuk be neki. A szirup adagolásáról nem.tudok nyilatkozni, de a germicid kúpból mi is egészet adtunk. Azt mondták, hogy 24 óra alatt maximum háromszor kaphatja azt is, meg a Nurofent is. A hűtőfürdő egyébként nekünk még bevált, persze nem éjszaka.

Jobbulást!

2014. szept. 1. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
0%
Hűtőfürdő mellett a priznic is jó (állott vizes törülközőbe csavarás)), strapás és a gyerek üvölt, de nem hányja ki és "természetes" reakcióval csökkenti a lázat. Ha van otthon, akkor fél Algopirin tabletta is megteszi.
2014. szept. 1. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én éjszaka csak akkor csillapítanám a lázat ha nem tud aludni. Ha alszik akkor reggelre nagy valószínűséggel láztalanul fog ébredni. Vagy alacsony lázzal max.

A priznicet próbáld ki, az meghagyja a láznak a gyógyító funkcióját, de leviszi annyira, hogy a gyerek el tudjon aludni.

2014. szept. 2. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!