Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Épp 3 hós babánál hogy "éltéte...

Épp 3 hós babánál hogy "éltétek" túl a hörghurutot, megfázást?

Figyelt kérdés

vszínű az éppen 3 hós kislányom a nővérkéje sulijában elkapta a vírust (vinnem kell be a suliba, mikor megyek a nagyért du. - ez egy hete van), múlt péntekre be is taknyosodott a pici és úgy köhögött, mint egy igazi láncdohányos felnőtt. azóta megvolt az orvos, stb, antibio-t kap, zinnat, orrszívás-már amennyire egy ekkora babánál lehet, stb.

tapasztalatokat várok, hogy akiknek volt ilyen pici babájuk beteg, hogy tényleg szegénynek taknya-nyála egybe, hogy vészelték át, milyen volt a baba a betegség alatt, meddig tart, milyen súyos volt, stb, stb ... kérlek, írjatok hogy megnyugodjak, hogy lesz jobb is .... :-((((((((................


2015. jan. 26. 10:54
 1/9 anonim ***** válasza:

Hű én nem tudlak megnyugtatni, de mi egyedi eset voltunk majdnem.

Lányom decemberben, épp 3 hósan lett az.

Elkezdett hurutosan köhögni, meg folyt az orra picit.

Elvittük orvoshoz, ő adott antibiotikumot, h ne menjen rá a tüdejére. Ezt kapta is, de 2 nap múlva olyan "erősen" (nem tudom jobban leírni) vette a levegőt. Megint doki. Kapott hörgőtágítót.

Na, erre utána este rohama volt, szétcsapta kezét, a szeme fenn akadt. Mentők. Kórház, sürgősségi. Spiropent mellékhatása volt. Ott kapott infúziót, oxigént, porlasztást, volt eeg és fülészet, szemészet, h mi lehet, aztán 100%-ra mondták, h ez a Spiropent mellékhatása.

3 éjszakát voltunk kórházban. Ott igazából már csak a hörghurutot kezelték kúppal, meg porlasztással. A roham a hörgőtágító abbahagyása után nem ismétlődött meg.

Utána még kb 3-4 napig kellett naponta szívni az orrát, aztán a köhögés is lassan elmúlt.

Ez az egész cakompakk kb 3 hét volt.

2015. jan. 26. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

hát ez szép történet .... nagyon sajnálatos ... de akkor itt az volt a fő baj, hogy "allergiás" volt a pici a hörgötágító anyagára, igaz?

én már adtam neki a ventolin puffot, hál istennek nem volt semmi gáz, a zinnatból is bevett már pár adagot, de nem gondolom hogy allergiás lenne rá, hamár eddig nem volt semi ilyen tünet ... csakhát ez a köhögés meg orrváladék szurtyogás kegyetlen ....

2015. jan. 26. 12:58
 3/9 A kérdező kommentje:
mondjuk a ventolinnak salbutamol a hatóanyaga, a spiropent az egy másik fajta hörgőtágító, ugye?
2015. jan. 26. 13:00
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekünk 4 hónapos kora után nem sokkal volt, de mivel korababa, korrigáltan még csak 2 hónapos múlt. Antibiotikumot és hörgőtágító kúpot kapott. Nem úsztuk meg a kórházat, mert úgy sípolt, mint egy gőzmozdony, illetve szopizni sem volt hajlandó egyáltalán, így ki is száradt. Infúzión volt 3 napig és inhalálták. Kapott szteroidot is.
2015. jan. 26. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Lehagytam, Ventolint is kapott meg hörgőtágítót inhalátoron keresztül.
2015. jan. 26. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

1-es vagyok.

Azt nem tudom :/

De a szteroid volt a hibás, ahogy a főorvos is mondta. Sajnos ilyen rohamot produkált, utána mindenki nézett is, h ilyen kicsi babának hogyan adhatnak ekkora szteroid tartalmú gyógyszert.

2015. jan. 26. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ház ez frankó van itthon spiropentünk èn meg a 2,5 è es kislányomnak simán adtam magamtól èjszakára hogy tudjon aludni mikor náthás volt mert mondta a dokinő hogy spiropent de azt nem szereti mert felpörgeti őket vagy ventolin ha nagyob köhögne !!
2015. jan. 26. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
hát ezek tényleg "rém"történetek lányok ..... azt hittem kicsit megnyugodhatok, biztosan más is járt így, ezek szerint járt persze, csak még gázabb helyzetben ... ezt a spiropen sztorit tényleg nem értem, hogy lehetett olyan picinek adni, de a 2,5 évesnek is ???? .... bár nem tudom a ventolin jobb...??? azt nem "káros" ... ?
2015. jan. 26. 23:04
 9/9 anonim ***** válasza:
Én ezt nem értem. A Spiropenttől lett rohama? Az nem szteroid. Lehet rá allergiás, persze, de az nem szteroid tartalmú gyógyszer.
2015. jan. 27. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!