Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy lehet kikúrálni a leggyor...

Gabszem kérdése:

Hogy lehet kikúrálni a leggyorsabban egy sima megfázást egy 2,5 éves gyerkőcből?

Figyelt kérdés
Most délután elkezdett folyni az orra, hétvégén meg megyünk nyaralni!!
2014. júl. 15. 15:35
 1/7 anonim ***** válasza:
Ember tervez, gyerek végez. Ha beteg lenne a fiam, mi nem mennék nyaralni. De addig is megtenném, amit tudok. Eukaliptusz olaj, sok pihenés, sok folyadék, alvás, stb., a szokásos dolgok. Szükség esetén lázcsillapítás.
2014. júl. 15. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
egy sima megfázással el lehet menni nyaralni, az nem a vég! Viszont még az elején ha elkapjuk, lehet hamar ki lehetne őt kúrálni belőle!
2014. júl. 15. 15:39
 3/7 anonim ***** válasza:
Sok folyadék, c vitamin, sűrű orrszívás. Mi hétfőn indulunk nyaralni, erre a 2 éves fiam szegény csúnya torokgyulladást kapott, úgyhogy én hívtam az orvosunkat, kijött, kapott antibiotikumot így hétfőre azt mondta biztosan rendbe jön. Egy kis megfázással simán el lehet menni, nyilván egy kis orrfolyás még nem a világ.
2014. júl. 15. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Jaj ne már, egy sima nátha miatt nehogy már le kelljen fújni mindent... Az én lányom rendszeresen a férjem szabadsága alatt náthás, és jellemzően ettől még elmegyünk mindenhová (ha lázas lenne, nem mennénk, de egy nátha, ne már). A férjem orvos, nálunk ha gyorsan kell megoldás, Fenisitil cseppet ír fel a kiscsajnak, plusz pár napig extrább C vitamin adagot, és orrsprayt, hamar szokott rendeződni. :)
2014. júl. 15. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Mindenképpen szívd az orrát, hogy a megrekedő váladék ne tapadjon le, ne legyen szövődmény.

Egyébként extra adag C-vitamin folyamatosan (pl. cebion csepp a vizébe, hűvös teájába), orrspray, tengervizes oldattal fújj be neki rendszeresen, igyon sokat, ha köhögne is vagy a torka fájna, akkor tantum verde (zöld) spray.


Célszerű most a fagyiról, hideg jogurtról stb. leállítani egy kicsit :)

Jobbulást.

2014. júl. 15. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Mi is hétvégén indulunk nyaralni. Én is csak azt tudom írni, mint a többiek:nagyobb dózis c vitamin, orrspray, orrszívás, fenistil csepp.

Jó nyaralást!

2014. júl. 15. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nemtudom ismered-e a Foreveres termékeket és nem is reklámozni akarom de ha az enyémeknek folyik atz orruk akkor propolisz tablettát adok nekik meg fokhagyma kapszulát és másnapra mintha elvágták volna!

A múltkor a 4 évesemnek volt egy kis láza(38.1) is,piros volt a torka!Beadtam neki a fentebb leírtakat és fél nap múlva semmi baja nem volt és azóta se!Ha akkor elmegyek a dokihoz vele tuti antibiotikumot ír neki és nyírom vele a szervezetét!Ja és még ezeken kívül én is c-vitamint nyomatok ilyenkor ezerrel!

2014. júl. 15. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!