Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Már nem tudom mit adjak neki,...

Már nem tudom mit adjak neki, annyira köhög. Köhögéscsillapítót vagy ventolint?

Figyelt kérdés

Ma voltunk dokinál a 3 éves kislányommal, a mandulája duzzadt, kaptunk aktilt rá, meg acc-t. Ebből még nem adtam neki mert köhög szárazon egyelöre. Egy órája adtam köhögéscsillapítót, de van itthon ventolin, esetleg fújjak neki azt hogy ne fulladozzon ennyire?

Már hidegpárásítok is de csak köhög, öklendezik. De van itthon spiropent is, az lenyugtatná?


2015. febr. 2. 21:10
 1/7 anonim ***** válasza:

Este ne adj neki Spiropentet, nem lenyugtatja, hanem felpörgeti.

Én ilyenkor be szoktam fújni Ventolinnal, hogy ne húzódjon rá a hörgőire.

Van antihisztamin és calcium otthon? Azt is adhatsz neki.

2015. febr. 2. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi! Most befújtam két puff ventolint. Kicsit javult, nem köhög folyamatosan. Talán így el tud aludni.

Van itthon kálcium, adjak azt is?

2015. febr. 2. 21:27
 3/7 anonim ***** válasza:

Én azt mindig adok. 4 ml szirupot, 3-4 napig.

Van valami gondja a kislányodnak, hogy Ventoilnoztok?

2015. febr. 2. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

A kisebbik lànyom szokott fulladni és ő kapott már kétszer ventolint mert már annyira köhögött hogy a sinecod csepp nem használt. A ventolin rendbe rakta.

A nagy nem igazán szokott szárazon köhögni. Mindig hurutos, de most szárazon köhög, öklendezik, úgy ahogy a kicsi szokott. Ezért gondoltam hogy jó lehetne most neki is a ventolin.

2015. febr. 2. 21:39
 5/7 anonim ***** válasza:
Nálunk mind a 2 kiscsaj asztmás, sajnos van már tapasztalatom. A pulmonológusunk mindig azt mondja, hogy ha úgy látom akkor inkább fújjam be Ventolinnal, mintsem befulladjon és akkor aztán jöhet a szteroid. A V. gyorsan kiürül a szervezetből. Én úgy szoktam, hogy ha az első adag (2 puff) nem használ, akkor 1/2, 3/4 óra múlva még 2 puff. Összesen 4* lehet így egymás után, de az első, max a 2. mindig megtette a hatását.
2015. febr. 2. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Sinocod helyett esetleg próbáld meg a Coderettát. Nálunk az a tuti.
2015. febr. 2. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha fulldokolva köhög,akkor inkább a hörgőtágitó kéne. Esetleg estére a köhögéscsillapitó. (én még sose adtam köhögéscsillapitót,pedig sokszor köhögött éjjel is fuldokolva,mi Spiropentet használunk). Kálcium mehet neki,esetleg ha van antihisztamin,Fenistil vagy Aerius,az is jó. Szerintem 2 napon belül hurutos lesz a köhögés,azért köhög most igy.
2015. febr. 3. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!