21 hónapos kislånyom elkezdett köhögni,37,9° volt a hője. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Most a köhögés hevėben hányt is. Szóljak ügyeletes orvosnak? A hétfői rendelés késő lenne,igaz?
2015. febr. 7. 10:03
 1/8 anonim ***** válasza:
Ez infulenza tünet kezdete orrfolyás 40fokos láz nálunk ez volt és van mikor olyan makacs a láz nem tudod le vinni de ha egy kicsit is megy lejebb már jó.Sok mindent nem csinálnak a picivel esetleg köhögésre kap valamit mert mást nem lát.A 2lányomnál mindegyiknél azt mondta semmit nem lát és láz,orrfolyás és köhögéssel vittem őket.3napig magas lázba voltak azt utána semmi.Te tudod,hogy vagy nyugodtabb ha látja az orvos vagy tudod házilag kezelni.Jobbulást!
2015. febr. 7. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Sok folyadék, c-vitamin, köhögésre adhatsz valamit, kérdezz rá a gyógyszertárban, ha 38,5 fölé megy a láza, lázcsillapító, hétfőn ráér a doki. Az ügyeleten semmit nem csinálnak ezzel.
2015. febr. 7. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha van nálatok külön gyerekügyelet, érdemes oda elvinni. 2 éves kor alatt nem lehet "valamit" adni köhögésre, csak azt és annyit, amit az orvos mond. Ha nincs külön gyerekügyelet, akkor meg sajnos valószínűleg ott se tudják, ilyen picinek mit lehet.
2015. febr. 7. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Pont azért írtam kedves 3-as, hogy kérdezze meg a gyógyszertárban! Az ügyeleten nem foglalkoznak ilyennel, sürgős esetben kell odamenni.
2015. febr. 7. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Még annyit, hogy itt Pesten legalább 4 kerületnyi gyereket lát el az ügyelet, és zsúfolásig tömve van. Általában pont az háborog ezen legjobban, aki minden kis köhögéssel elviszi a gyereket. Lehet lepontozni!!
2015. febr. 7. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én nem vinném ennyivel ügyeletre. 38,5 fölött lázat csillapítanék, adnék c vitamint, sinupret cseppet és ha kellene hétfőn elvinném orvoshoz, vagy ha makacs lenne a laza, furcsán viselkedne. De egy köhögéssel meg ennyi lázas még nem tenném ki az ügyeletnek.
2015. febr. 7. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
3-as vagyok. Te ismered a gyermekedet, hogy máskor szokott-e ilyen köhögős betegsége lenni, és akkor az orvos mit szokott javasolni, milyen szokott lenni a lefolyása a betegségnek. Ha még nem volt ilyenje, akkor szerintem érdemes elvinni megmutatni. Én is régen annak a híve voltam, hogy egy kis köhögéssel nem rohangálok az orvoshoz, de egy ilyen alkalommal hétfő reggelre a 3 hós babám (haradik gyerek) alig kapott levegőt úgy zilált. Kiderült, hogy hörghurutja van. Azóta mindig, ha nagyon köhögnek, vagy nagyon elesettek, igyekszem minél előbb őket orvoshoz vinni, mert nagyon gyakran rögtön hörghurutjuk, fülgyulladásuk van, legtöbbször láz nélkül. A gyógyszertárban meg - szerintem - hiába kérdezed, hogy mit adhatsz, mert minden köptetőre rá van írva, hogy csak 2 éves kor fölött adható.
2015. febr. 7. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Neked kell tudni milyen beteg szokott lenni.Sajnos az én kislányom olyan hogy ha el kap valamit,elkezd köhögni,láza van már rögtön hörghurutja van és antibiotikum kell rá,meg fullad is.Ő is most gyógyult meg,sajnos még a hörghurut is rosszabb lett,tüdőgyuszit kapott.
2015. febr. 7. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!