Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Van itt olyan anyuka, akinek...

Van itt olyan anyuka, akinek a gyereke gyakran panaszkodott hasi fájdalomra?

Figyelt kérdés

A lányom mondogatja már 1-2 hónapja, de hiába szekálom az orvosokat vele, senki nem veszi komolyan.

Ma elvittem az ügyeletre (HP), ahol szintén nem foglalkoztak ezzel, pedig a lányom délutáni alvásból üvöltve, sírva ébredt fel, hogy fáj a hasa nagyon és hányt, mintha kötelező lenne.

Azóta már 3× hányt, amire kaptunk egy kúpot (hányás elleni) és ennyi. Valamint közölte a doki, hogy már 2 napja mindenki ezzel jön be, így elkapott valami vírust.

A gyomorszáj tájékánál mondja, hogy fáj. A doki megnyomkodta a hasát, közben folyamatosan beszélt hozzám. A lányom meg az egyik nyomására reagált is, gondolom jelezni szerette volna, hogy bal oldali nyomásnál fáj neki.

A doki nem igazán vette észre vagy hogy is mondjam .. nem foglalkozott vele.


Tudom, hogy itt senki se orvos, de akinek a gyerekénél előfordult már ilyen vagy ehhez hasonló, az leírná a tapasztalatát?

Illetve, hogy milyen lépéseket tett?


Köszönöm!


2015. febr. 8. 20:05
 1/3 anonim ***** válasza:

A mi esetünk nem egészen ilyen. Lányom egy időben gyakran, napi szinten mondta, hogy fáj a hasa, olyankor látszott is rajta, leült, összegörnyedt, elfehéredett. De sose hányt. Az orvosunk először vérvételre, széklet- és vizeletvizsgálatra küldte - ez negatív lett. Utána elküldött hasi UH-ra - ez is negatív lett. Ezután másik városba költöztünk, orvost váltottunk. Az új orvosnak is elmondtam a panaszokat, meg az eddigi vizsgálatokat. Egy hónapos tejmentes diétát tartottunk, közben részletes étkezési naplót kellett vezetni - mikor mit eszik, mit iszik, mikor mennyire fáj a hasa. Végül magamtól jöttem rá, hogy valószínűleg kicsit sok sava lehet, mert olyankor fájt a hasa, mikor régen evett. Tehát ha későn vacsoráztunk, akkor reggel nem fájt, ha meg korábban, akkor igen. Délután is, ha nem jól uzsonnázott, és utána még szaladgált is egy kicsit, akkor fájt.

Egy barátnőm kislányának szinten gyakori hasfájása volt, bár nála egyéb tünetek is voltak. Nála is minden vizsgálat negatív lett (lisztérzékenység, tejallergia, UH), végül a háziorvos refluxra gyanakodott, és mióta tartják a diétát, minden rendben vele.

Lehet, hogy most tényleg vírust kapott el, azért hányt, de az állandó hasfájást érdemes lenne kivizsgáltatni. Gasztroenerológiára kell menni, ha a háziorvosod nem foglalkozik vele.

2015. febr. 8. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

nekünk megint más volt: hónapokon át hol fájt-hol nem fájt a hasa estefelé. gyerekorvos csak a vállát vonogatta, hogy biztos csak többletfigyelmet akar kicsikarni a gyerek, próbáltam ez alapján többet foglalkozni vele, de akkor is hol fáj-hol nem. magán úton csináltattam vérvételt, uh-t, mindenféle állapotfelmérő teszteket, minden negatív. Egyéb tünet nincs, se hányás, se székletgond. hetekig tartottam neki tejmentes, aztán gluténmentes diétát, vezettem kajanaplót, rendszeresen voltunk a gyerekorvosnál, mindig elhajtott mindenki. semmi nem változott. tömtem probiotikummal, vitaminokkal, spec értendkiegészítőkkel, de a fájás mindig vissza-visszatért egy rövid nyugis pár nap után. és mindig egyre súlyosabban... kétszer voltunk ügyeleten, mindkétszer szinte kiröhögtek ,hogy ugyan anyuka, nincs itt semmi baj. harmadszor nem az ügyeletre mentem vele, hanem egyből a kh-ba. elkülönítőbe került egyből, súlyos bélgyulladás miatt. Napokig infulzión volt, spec tápszert szabadott csak ennie, teljesen vissza kellett építeni a bélflórát és a nyálkahártyát is. A kh-ban először majdhogy meg nem lincseltek, hogy hogy hagyhattam ilyen állapotba kerrülni. Azt hittem megnyílik alattam a föld! és akkor elmeséltem a canossa-járásunkat, orvostól orvosig, vizsgálattól-vizsgálatig, minden lelete ott volt, igazolólapok hogy hol voltunk, miket néztek nála, és leírva mindenhol hogy ez qa gyerek egészséges... a főnővér pironkodva kért bocsánatot.

két hétig volt kh-ban akkor a lányom, mire rendbejött. állítólag épphogy megúszta a visszafordíthatatlan károsodást.

2015. febr. 9. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Én is ettől félek utolsó, hogy valami probléma lesz ebből.

Most egyenlőre megvárom, amíg megműtik a lányom (orrmandula) és utána kiderül, hogy esetleg a sok lenyelt takony miatt van-e a hasfájás vagy más van mögötte?!


Egyszerűen hiába kérek időpontot hasi uh-ra, nem tudnak adni olyat, amire eltudnám vinni.

Számtalanszor volt már olyan, hogy felhívtam őket és közölték, hogy ez a hét betelt (hétfőn reggel 10-kor), jövőhétre meg még nincs meg a táblázat.

Csütörtökön visszahívtam őket erre közölték, hogy már nincs hely jövőhétre sem. És ez a 4. kerületi gyermek SZTK..

MAgán úton is elvinném, de nem találok olyan orvost, aki jó és tüzetesen átnézné, hogy mi a baja?!

Ahol anno voltunk mikor megszületett, ott 10 ezerért kentek zselét a hasára és közölték, hogy minden rendben.

Majd 2 hónap múlva kiderült a HP-ba, hogy azért bukik és durván refluxos a lányom, mert az egyik veséjével probléma van. Szerencsére ezt kinőtte 1 éves korára.

2015. febr. 9. 15:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!