Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Hasmenés? Ma délelőtt óta...

Hasmenés? Ma délelőtt óta hasmenése van a kislányomnak (5x cseréltem neki pelenkát).

Figyelt kérdés
Nem akart ebédelni, de uzsonnázni uzsonnázott és vacsorázott is egy kis főtt krumplit és sonkát, illetve napközben kapott kekszet. Sokat ivott és jó kedvű. Hányni nem hányt és nem lázas. Szépen elaludt este, megitta az esti tápszerét. Mikor kell orvoshoz fordulni? Ha esetleg este már nem lenne kakis pelus akkor vigyem? Hány napig kell diétáztatni? Egy éves múlt. Köszönöm a válaszokat.
2015. febr. 8. 21:06
 1/6 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem leírni, hogy tegnap nagymamázott és kicsit többet evett a kelletténél. Illetve jönnek a fogai folyamatosan.
2015. febr. 8. 21:12
 2/6 anonim ***** válasza:

Én csak akkor vinném, ha nem inna és lázas lenne.

Ha csak megy a hasa, akkor az még nem akkora gond önmagában (még az sem, ha hány pl. vírus miatt), ha közben iszik és valami krumplit eszeget is. Lehet csak gyomorrontás, vagy vírus, de az orvos sem igen adna rá semmit, max javasolná a biogaiat, vagy valami hasonló babának adható probiotikumot, hátha nem gyomorrontás. Igyon, az a legfontosabb.

2015. febr. 8. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A fogzás miatt megy a hasa,lányomnak is mindig hasmenése volt ha fogzott,de én nem diétáztattam!Azért nem baj ha látja orvos,ha még holnap is sűrűn megy a hasa!
2015. febr. 8. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Azt lehagytam, hogy diétáztatni 1-2 napig is elég, ha már nincs gond a hasával. Ha vírus, akkor ennek ellenére is visszatérhet pár nap múlva, attól sem kell nagyon megijedni, de jó hír, hogy nem hányt. Nekem ennyi a tapasztalatom, gyomorrontásra nem sok, de egy hónapja volt hasmenős hányós vírusunk (nekem is, a 10 hósnak is), az orvosunk pedig telefonon elmondta a krumplis diétát és a sok folyadékot és ennyi volt az orvoslás az esetünkben. El is múlt egy nap után.
2015. febr. 8. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat. Ha még holnap se múlna el akkor felhívom a dokit hogy mit javasol. Fogtól eddig még hasmenése nem volt, de lehet most mégis. És mit adjak neki a főtt krumplin kívül? Jól tudom hogy a tejtermékeket mellőzni kell ilyenkor? Tejpépet kaphat vagy azt se? Normaflórt adhatok neki?
2015. febr. 8. 21:38
 6/6 anonim ***** válasza:

Krumplin kívül a rizst is adhatod, kekszet főtt almával. Az a lényeg, hogy ne olyan legyen, ami mondjuk sok savat csinál, vagy olajos, zsíros, meghajtja.

A patikában kérdeztem, hogy babának mit adhatok a biogaian kívül, ,mert nagyon drága, adhatok neki a miénkből pl. vagy adjak kefírt? ÉS azt mondt a patikus, hogy joghurtot inkább. Úgyhogy kapott kevés joghurtot krumplival és nem bántotta a hasát.

2015. febr. 8. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!