Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Mi a véleményetek a bárányhiml...

Mi a véleményetek a bárányhimlő elleni oltásról? Beadatnátok vagy nem?

Figyelt kérdés

A kislányom hamarosan közösségbe kerül ezért gondolkozom rajta beadassam-e neki, hátha gyengébb lefolyású lenne. Gyerekkoromban egy jó pár kiütést elkapartam amikor himlős lettem és ezek sajnos meglátszódnak az arcomon.

Annyi mindent olvastam már róla és nagyon vegyesek a vélemények.


2015. febr. 8. 21:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
95%

Csak az utóbbi három hétben vagy 5 ehhez hasonló kérdés volt, mindegyikhez elég sok válasz született.

Igen, beadatnám. Azért, mert egy olyan betegségtől lehet megóvni vele a gyereket, ami akár veszélyes is lehet.

Nem egy anyuka írta be az előző kérdésekhez, hogy náluk bizony lett szövődmény, az egyiknek a gyermeke majdnem bele is halt.

2015. febr. 8. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Szia!attól füg a férjed menyit foglalkozik a picivel?ezt most ugy ertem nagyon sokat dolgozik vagy keveset? Én a helyedbe minden képpen várnék meg 1 évet minimum .Mert mire megszületik a kistesó óviba jár a nagyobbik ,igy könyebb lenne !Két kis gyerekkel nem egyszerü !Persze ha becsuszik nincs min gondolkodni de ha tervezett akkor várjatok egy kicsit!A pocakoddal meg ne foglalkoz azt bármikor leadhatod egy kis edzéssel!
2015. febr. 8. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Jajj utolso vagyok rossz helyre irtam elnézést
2015. febr. 8. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Én nem adatom be 22 hós fiamnak.
2015. febr. 8. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Én nem adatnám be, de szerintem már túl is vagyunk rajta. Egyik hétvégén lett kiütéses 9 hó körül és én a bemelegedésre gondoltam, aztán már bárányhimlőre és mire vidékről visszajöttük és az orvosunkkal is tudtunk találkozni, már teljesen meg volt gyógyulva. Azt mondták, valószínűleg az volt, mert picit még érezni a tetejét, de nincs teendő. Megelőzte egy náthás hét az egészet, de láz nem volt. Ebből kiindulva, hogy erre a hétvégi kiütésekre azt mondták, bárányhimlő volt, nem adatnék oltást.
2015. febr. 8. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia!én nem adatam be a fiamnak kb 4 évesen elkapta (mar 7 éves)és vele együtt énis (28 eves).Mind a ketten foltosak voltunk semmi sem maradt meg a foltokbol hálisten de nem volt egyszerül ,láz vakarozás és ráadásul nyár volt es kánikula
2015. febr. 8. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
A nagy megkapta, mert elég beteges volt. A kicsin még gondolkodok, mert ő erősebbnek tűnik.
2015. febr. 8. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

az én lányom kapott agyi vasculitist.

Egy egyébként erős immunrendszerű, egyáltalán nem beteges gyerek volt.

Ma már 18 éves nagylány, de ha újra születne, beadatnám.

2015. febr. 8. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Igen, mind a két gyerek be van oltva. Nem egy orvos tanácsolta + én is találkozam olyan anyukával, aki bánta, h nem kapta meg a gyerekük az oltást.
2015. febr. 9. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Az én gyerekeim is megkapták
2015. febr. 9. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!