Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti beadatnátok terhesség...

Ti beadatnátok terhesség előtt a varicella (bárányhimlő) elleni védőoltást, ha még nem voltatok bárányhimlősek?

Figyelt kérdés
2014. nov. 6. 20:20
 1/9 anonim ***** válasza:
Igen.
2014. nov. 6. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
54%

Ha sokat vagy gyerekekkel akkor igen.


Èn nem voltam, és nem adattam be, de nem voltam sokat gyerekekkel.

Második terhességemnék volt rizikós, mert a nagy akkor kapta az ismétlödö oltást mikor én félidös voltam. A gyerekorvos rámbízta a döntést. Legtöbb esetben az oltás nem okoz nagy gondot, de elöfordulhat, hogy lesznek a gyereken töle pöttyök, és azok fertöznek.

A probléma az is volt, ha nem adattam volna be az ismétlödöt, akkor elveszik az elsö értelme. ìgy beadattam,es szerencsére nem pöttyösödött ki a nagy.

2014. nov. 6. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nagyon hezitálok. Gyerekekkel nem vagyok sokat, viszont emberek között dolgozom.
2014. nov. 6. 20:27
 4/9 anonim ***** válasza:
36%

Nem voltam bárányhimlős, és nem adattam be az oltást.

Amúgy bátyám sem volt bárányhimlős, és két fia van, mindkettő volt már bárányhimlős, de nem kapta el tőlük (és én sem, pedig betegen is találkoztam velük).


De persze nem lebeszélni akarlak, csak valahogy nálunk fel sem merült az oltás. Nem tudom miért, egyszerűen csak nem.

2014. nov. 6. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nálam sem magamtól merült fel, hanem az orvosom javasolta. De én inkább nem szeretném.
2014. nov. 6. 21:45
 6/9 anonim ***** válasza:
37%
Én beadatnám. Ha babát terveznék pláne, de amúgy is. Én sem voltam bárányhimlős, most 33 évesen kaptam el a fiamtól és senkinek nem kívánom. Felnőtt korban borzasztó, ne tedd ki magad neki, azt javaslom.
2014. nov. 7. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
49%

én beadattam magamnak. nagyon féltem tőle, nehogy terhesen érjen utol.

én a helyedben beadatnám!

2014. nov. 7. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
35%
Nem.
2014. nov. 7. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
79%
Tipikusan olyan kórokozó amely súlyos fejlődési rendellenességet tud okozni, ezért én beadatnám. Ha bármi másról lenne szó, pl. influenza vagy rota stb, akkor nem. De ezt igen.
2014. nov. 7. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!