Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Hogy viselte a gyereked a...

Hogy viselte a gyereked a hatéves oltást? Fájt neki, sírt? Hogyan vezetted fel neki, hogy most oltást fog kapni, és menyivel előtte?

Figyelt kérdés
Légyszi ne csak a fakírok szülei válaszoljanak!

2015. febr. 24. 11:39
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Jaaaj, ez engem is érdekel és érint, nekünk is nemsokára aktuális lesz.
2015. febr. 24. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Nem vezették be sehogy. Valószínűleg akkor iskolába se akartam volna menni. Nálunk a sulitól vittek, nem szólt senki semmit.

Fájt, sírtunk.

Ha Anyu vitt oltásra, arról sem tudtam előre, de utána mindig elmentünk a cukrászdába. (Mindig fájt - felnőttnek is fáj, ha szurkálják, csak nem sír miatta - gyerekként mindig sírtam.)

2015. febr. 24. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Minket is sulival vittek emlékeim szerint. Volt aki sírt, de többnyire nem volt semmi, mindenki próbált keménynek látszani a többiek előtt :D Én sose sírtam oltás miatt, én ezt jól tűröm, de volt aki nevetve jött ki, majd sírásban tört ki később. Szerintem ez inkább a stressz, meg a félelem, nem az oltás miatt volt. Lehet ha nem vár annyit, nem tudja annyira felhergelni magát.
2015. febr. 24. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Rendben van, én is voltam gyerek, tudom, hogy akkoriban másképp volt, satöbbi. Most a hatodik szülinapján a legtöbb gyerek nem iskolás még, úgyhogy más a helyzet. Mai hatévesek szüleinek a válaszát várom.
2015. febr. 24. 12:04
 5/19 anonim ***** válasza:
Nemrég voltunk a 6 éves oltáson,előtte való nap felkészítettem hogy hova megyünk és hova kap szurit,megkapta és nem is sírt,nálunk szerencsére könnyen ment.
2015. febr. 24. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Köszi! Hova szúrják, vállba, combba?
2015. febr. 24. 12:57
 7/19 anonim ***** válasza:
A jobb lábán a comjába kapta a szurit.
2015. febr. 24. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
jav: combjába:)
2015. febr. 24. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Köszi. Lányom tudja, még régről, hogy ha betölti a hatot, oltást fog kapni, és rettenetesen fél tőle. Nem tudom, mivel nyugtathatnám meg, már mondtam mindent, hogy x is meg y is kibírta, mindenki átesik rajta, meg nem fáj annyira, nagyon rövid ideig tart stb. egyszerűen irtózik tőle, hogy tűt szúrjanak a testébe, igaz szegény sok viszontagságon kersztül ment már az orvosoknál. Na de remélem, nem lesz gond. Majd csak max előző nap szólok. Azt nagy butaságnak tartom, hogy ne szóljon az ember egyáltalán. HIsz később is félhet emiatt orvoshoz menni, nem fog bennem megbízni, hogy úgyis szólnék, ha kellemetlenség várna rá.
2015. febr. 24. 13:24
 10/19 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Mi amúgy nemrég kaptuk meg a bárányhimlő elleni oltást (azt mondjuk vállba adják), de én előre megbeszéltem a kisfiammal, hogy ez meg ez lesz, elkerüljük vele a betegséget és szükséges. Kis ajándékot is beígértem. Nem volt nagyobb gond, kicsit nyekergett, de nem sírt szerencsére. De a hatévestől én is félek, mivel most voltunk nemrég, már tudja, mire számíthat.
2015. febr. 24. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!