Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Mi a leggyakoribb érv az...

Mi a leggyakoribb érv az oltások ellen? Mi támasztja alá?

Figyelt kérdés
Te személy szerint beoltatnád a gyermeked, ha nem lenne kötelező?

2015. márc. 16. 09:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
72%

Igen, mindenképp.

Azokat az "érveket" az oltásellenesek hite támasztja alá, tudományos bizonyíték nem.

2015. márc. 16. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
60%

Mik a leggyakoribb érvek?

- Mérgezőek.

- Nem védenek a betegségek ellen.


Mi támasztja alá: SEMMI!!!


Természetesen beoltatnám akkor is, ha nem lenne kötelező.

2015. márc. 16. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
79%

Én leggyakrabban azt hallom, hogy: "már rég eltűnt betegségek ellen oltatunk, ezért felesleges".


Csakhogy ez PONT az átoltottságnak köszönhető, hogy bizonyos betegségek olyan ritkák, hogy az átlagmarcsi már nem is találkozik vele, viszont amint egyre többen és többen ezen okból az oltás megtagadása mellett döntenének, rögtön vissza is jönnének ezek a bajok.


Lásd az olyan országokat, ahol nincs pl.: gyermekbénulás elleni oltás, ott jelen is van a betegség.

2015. márc. 16. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
73%

Legveszélyesebbek azok, akiknek az orvos bepecsételi az oltást, de be nem adja

Kizártnak tartom, hogy pl autista lesz oltástól egy gyerek...bizonyára előfordul sajnos ritkán olyan, hogy valaki nem jól reagál az oltásra és baja lesz...de sokkal többen halnának meg, vagy szenvednének szövődményektől, ha nem lenne oltás és tombolnának az adott betegségek

2015. márc. 16. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
23%
www.nebancs.hu/
2015. márc. 16. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
54%

mivel olyat még nem hallottam, hogy beoltott gyerek halt volna meg x,y betegségben (lehet hogy történt ilyen de baromi ritka lehet), viszont olyan ismerősöm már van, aki nem oltatta be magát és csak a jó Istennek köszönhető hogy még velünk van (agyhártya gyulladás), ezért IGEN, én beadatnám azokat, amik eddig kötelezőek voltak.


ugyanakkor nem adatom be a Rota ellenit, mert én sem gondolom azt, hogy mindent be kell adni neki, holott tudom, hogy csak alig néhány típusa ellen véd az oltás.

2015. márc. 16. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Minden hulyeseget termeszetesen nem kell beadni, de amik sulyos jarvanyt okoznak azokat igen! En akkor is beoltatnam ha nem lenne kotelezo.

Kivetelek: baranyhimlo (nalunk mindegyik nagyon enyhe lefolyasu volt), influenza (igyis-ugyis megkapja), rota, H1N1 meg a tobbi aktualisan felkapott betegseg aminek csak lehuzas a celja...

2015. márc. 16. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
48%
Nekem a legnagyobb érv ellene az, hogy az ismerősöm egészségesen született gyermeke egy kiskori oltástól lett fogyatékos. Ülni, beszélni nem tud, ma is fekvő kocsiban tologatják...már 8 éves :(( bizonyítottan az oltástól lett beteg. Sajnos azt nem tudom, melyiktől. de így látni, hogyha nem kapta volna meg, egészséges lenne...hát...elég nehéz..
2015. márc. 16. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
46%
Igaz ez nem gyerekoltáy, de nekem pl. A hpv oltastól ideg károsodásom lett. Szörnyű hónapokat éltem át. Még a mai napig visszamardtak aproságok. Már ahhoz képest apróság ami akkor volt.... ezáltal elég oltás ellenes vagyok
2015. márc. 16. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
42%

Hagyjuk már. Egy ember esetében be sem lehet bizonyítani, hogy az okozta-e az adott betegséget vagy sem. Ugyanis az, hogy valami az oltás után jelentkezik, nem biztos, hogy az oltás miatt van.

Pl. ha beoltatom magam, és másnak elcsap egy autó, akkor elég egyértelmű, hogy az oltásnak nincs köze hozzá.

De ha véletlen épp valamilyen különösebb betegség jön elő pont akkor (lehet, hogy totál véletlen), akkor rögtön az oltás van gyanúsítva...

Azt, hogy az oltás fokozza-e bérmi betegségnek a rizikóját, csak és kizárólag több embert felölelő, kontrollált vizsgálatokkal lehet kideríteni.

2015. márc. 17. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!