Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Kihez lehet fordulni hasmenése...

Kihez lehet fordulni hasmenéses betegséggel ha a háziorvos nem tesz semmit?

Figyelt kérdés
Kislányom már több mint 2 hete hasmenéstől szenved,már többször jártunk a háziorvosnál,aki elöször széntablettát irt neki és diétát rendelt el.A széntabletta mind elfogyott a diétát is tartottuk egy darabig( most már adok neki pár napja rendes ételt),volt is javulás pár napig,de mindig visszaesik! Ma is már 4-szer volt Wc-n! Mikor visszamentünk és mondtam neki hogy már a diéta alatt is ilyen ingadozó volt az állapota hogy hol jo hol rosszabb,az mondta hogy mert nem tartom rendesen a diétát neki! De meddig koplaltassam szegény gyereket? Már hetek ota nem evett semmi főtt ételt kivétel persze a krumpli. Már teljesen elvagyok keseredve,tud valaki valami jó ötletet adni mit tehetnénk még? Kihez forduljak... Ja és felkerestem egy másik gyerekorvost ő is azt mondta hogy semmi komoly és ne tartsam ennyire szigoruan a diétát,adjak neki még egy hetet és rendbe jön. De mire reménykednénk hogy na most már talán van javulás,arra mindig jön a visszaesés!:-( De mitől??

2015. márc. 28. 16:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nem tudnád elvinni a kórházba a gyerekosztályra?

Ott hátha komolyabban vennék a problémát. Ha valóban tartottad eleinte szigorúan a diétát és akkor sem volt javulás és már több, mint 2 hete tart, akkor én nagy valószínűséggel nem vírusra tippelnék, hanem valamilyen baktériumra, ami meg egy széklettenyésztéses vizsgálatból egyből kiderülne és lehet, kapna egy normális, célzott kezelést és helyre jönne.

Probiotikumot egyébként adtad-adod neki? Az is nagyon sokat segíthet.

De már egy több, mint 2 hete tartó hasmenésnél én sem ülnék otthon nyugodtan. Egy vírusos hasmenés pár nap alatt átmegy az emberen, ami ilyen hosszú ideje tart, ott szerintem valami más van a dologban.

2015. márc. 28. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Igen, már én is a kórházon gondolkodom! Probiotikumot adok neki most is, elöször normaflorral kezdtünk,de aztán amiért nem volt javulás azt leváltottam a Pro-Kid-re! Most ezt szedi majdnem egy hete!
2015. márc. 28. 16:30
 3/12 anonim ***** válasza:
Hívd fel a kórházat, hogy mit tudnál csinálni. Kislányomnak 1 hete kapta el a hányós-hasmenéses vírust, átment rajta 2 nap alatt úgy, higy én nem diétáztattam, mert 2-3 éve azt mondták, hogy már nem gondolják azt, hogy az jó. Egyen, amit szeretne. Valószínű már nem csak vírusa van.
2015. márc. 28. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Én is azt gyanitom hogy ez "csak" virusos hányós-hasmenés,mert nála nem volt hányás csupán egyszer mikor kezdődött.Viszont a hasmenés még tart,egész pontosan már holnap lesz 3 hete! Viszont jókedvü,amugy semmi baja és iszik is nagyon sokat!
2015. márc. 28. 17:48
 5/12 A kérdező kommentje:
NEM "csak",lemaradt a NEM!
2015. márc. 28. 17:49
 6/12 anonim ***** válasza:
Szia! A széklettenyésztés jó ötlet, de nem a kórházban, ott ezt sokkal nehezebb kivitelezni, mint a körzeti orvosnál. Ha jól eszik-iszik mellette (nincs kiszáradva), akkor a kórház fel nem veszi, csak javasolja a tenyésztést, tekintettel az elhúzódó hasmenésre (egyébként simán okozhatja vírus is). Antibiotikumot csak speciális esetben adnak hasmenésre (pl. immunhiányos állapot), mivel elősegíti a baktérium hordozását. Ha kiszáradt, és kórházi ellátást igényel, akkor hasmenéssel csak a fertőző osztály veszi fel. Otthon amit még tudsz tenni, az a gondos WC/bili takarítás, alapos kézmosás mindenkinek! Tejet ne adj neki, mert fokozza a hasmenést. A szomszédunknál (1,5 éves volt) egy hónapig tartott a hasmenés, tenyésztés negatív volt. Aztán magától elmúlt. Kitartás és jobbulást!
2015. márc. 28. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó!

Nem tudom olvastad-e a kérdező magyarázatát, de a háziorvos nem akar foglalkozni a gyerekével, csak legyint rá!

Nyilván nem akarja a kérdező sem kórházba utaltatni a gyerekét, csak szeretné, ha végre valaki foglalkozna a problémájukkal! És lehet, ezt a kórházban megteszik!

2015. márc. 28. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Most már adok neki mindent,de mellette most elkezdtem neki adni hasfogót is,Tasectant! Ma még nem volt szélete,tegnap viszont 4-szer is! Adom neki pár napig aztán ha abbahagyom és visszajön neki ujra,akkor tényleg korház lesz a megoldás,nem tudok jobbat! De nem szeretném ha korházba jutna emiatt! Kiszáradva biztos nincs mert iszik bőven,naponta vagy tizszer megy pisilni. Mégegyszer köszi a tanácsokat!
2015. márc. 29. 14:34
 9/12 anonim ***** válasza:

Kedves 7. válaszoló! Igen, olvastam a kérdést. Kórházban dolgozom, ezért tudom, hogy nem sok helyen engedik az ambuláns széklettenyésztést. Ez a háziorvos feladata. Ha ő nem foglalkozik a gyerekkel, és a szülőben megrendül a bizalom, vagy elégedetlen vele, akkor háziorvost kell váltani (ha van rá lehetőség).

Mindenesetre köszönöm az igen kellemes hangvételű válaszodat!

2015. márc. 29. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"és a szülőben megrendül a bizalom, vagy elégedetlen vele, akkor háziorvost kell váltani (ha van rá lehetőség).

Mindenesetre köszönöm az igen kellemes hangvételű válaszodat!"

Akkor megint csak megkérlek rá, hogy olvad el még egyszer a kérdező magyarázatát! Felkeresett egy másik orvost is és az is legyintett rá!

Tehát én az ő helyében akkor is elmennék a kórházba, mert talán akkor lesz valami lépés előre és nem toporognak egy helyben, miközben a gyereknek több, mint 2 hete folyamatosan megy a hasa!

2015. márc. 30. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!