Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Van itt olyan szülő akinek...

Van itt olyan szülő akinek valami "betegséggel" született a babája?

Figyelt kérdés
A kisfiam tölcsér mellkassal született, jelenleg nem sok mindent lehet tenni,majd ha 13-16 éves lesz és szükséges megműtik. Nagyon el vagyok keseredve, tudom, hogy ennél sokkal nagyobb problémával is születnek kisbabák, de egyszerűen képtelen vagyok feldolgozni, hogy "beteg" a kisbabám. Annyira vártuk, nagyon vigyáztam rá egész terhesség alatt, és most kiderül, hogy még is "beteg lett.

2014. márc. 17. 07:11
 1/10 anonim ***** válasza:
Ez a melkassulyedes?
2014. márc. 17. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Mennyire súlyos?

A volt barátomnak is tyúkmelle volt és engem nem zavart. Őt viszont egy minimálisan zavarta, de már 38 éves és nem műttette meg magát.

2014. márc. 17. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nem a tyúk mellkas, ha nem amikor befelé áll a mellkas. A tyúk mellkasnál kifelé (szerintem az láthatóbb) ezt nem lehet látni ha van rajta egy póló. Elvileg enyhe, de valahogy most teljesen elvagyok keseredve.
2014. márc. 17. 07:40
 4/10 anonim ***** válasza:
Szerintem vannak ennél komolyabb problémák is. Nem beteg a babád. Egy barátomnak is volt, 21 volt mikor megműtötték, már el is felejtette, és persze addig is úgy élt mint bárki más, semmi problémát nem okozott neki.
2014. márc. 17. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Kettes vagyok

Bocs, rosszul írtam, neki is tölcsérmellkasa volt.

2014. márc. 17. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

én értem, mit érzel..

az én kisfiamnak a fütyijével voltak gondok.

én magamat okoltam, hogy nem vigyáztam rá eléggé, majd kiderült, hogy viszonylag gyakori elváltozás (400-ból 1)


mi már túl vagyunk a műtéten, de még azért parázok, hogy kihat majd a "felnőtt" életére ez a kis szépséghiba.


annyit tudsz tenni érte, hogy rengeteg szeretetet adsz neki és magabiztosságot útravalóul :)))

2014. márc. 17. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
De jó, hogy írtál és örülök, hogy nektek már megoldódott a probléma. :D Hát igen te biztosan érted, hogy mit érzek, köszönöm, hogy írtál! Remélem, hogy fölöslegesen aggódunk és semmi problémája nem lesz egyik fiúnak sem.
2014. márc. 17. 13:21
 8/10 anonim ***** válasza:

Egyik rokonomat is műtötték ezzel a tölcsérmellkassal, úgy 12-13 éves volt.

Amíg nem mondták, hogy ez miatt meg kell műteni, nekem az sem tűnt fel, hogy vmi "gond" van...

2014. márc. 17. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az unokaöcsém (12 év van köztünk) dongalábbal született. Nagynénémet a terhessége 4.hónapjától több orvos is figyelte (a fogadott orvosa mellett) és mikor megszületett a baba, ott volt az ortopédorvos is. Azt mondta, hogy rosszabb a lába, mint amilyennek 5 hónapon keresztül nézték... Kb 1 hetesen gipszet kapott mindkét lábára, majd sínt, és mikor már nagyobb lett megműtötték mindkét làbát (bem egyszerre, kb 1év különbséggel) mire ovodába ment, már nem volt semmi baja. Most 7 éves, és a legnagyobb baja a 2 kis heg az achilles inán, és hogy lúdtalpas :)
2014. márc. 17. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Emiatt ne legyél elkeseredve. Ez csak egy minimális esztétikai eltérés (ha nem súlyos, és nem nyomja a mögötte lévő szerveket). Még csak nem is nevezném betegségnek. Annyit azért tehetsz majd, hogy eljáratod majd úszni. Amúgy meg, ha esetleg meg kell majd műteni, akkor is teljesen más 13 évesen egy műtét, mint pár hónaposan. Gondolj arra, hogy ennél sokkal nagyobb problémák is lehetnek, és ha ilyen lenne akkor lennél-e elég erős, hogy támogasd a gyereked.


A nagyobbik fiamnak át kellett esnie néhány kellemetlen és fájdalmas vizsgálaton csecsemőkorában, hogy kiderüljön van-e valami veseproblémája, illetve 1 hetet kórházban is töltöttünk branüllel a fejében. Mégis úgy voltam vele, hogy nagyobb baja is lehetne, még akkor is, amikor műtéttel ijesztgettek.

Nemrég született a kisebbik fiam, és sajnos egyre jobban úgy fest a dolog, hogy trigonocefaliája van. Ha ez beigazolódik, akkor még csecsemőkorában át fog esni egy koponyaműtéten. Mégis optimista vagyok, bízok az orvostudományban, és abban hogy komplikáció nélkül sikerül majd a műtét, és egészséges gyerek lesz belőle.


Én úgy vagyok vele, hogy egy Down-kór, vagy valami egyéb értelmi fogyatékosság, ami megváltoztathatatlan, sokkal rosszabb, és számomra nehezebben feldolgozható lenne, mint a "helyrehozható" problémák. Vagy egy halálos daganatos betegség például. De számtalan súlyos, komoly, igazi betegséget lehetne még felsorolni.

Szerintem gondold végig ezt az egészet, próbáld meg feldolgozni magadban, hogy ez van és kész, a fiadnak egy teljesen élhető élete lesz, még arra sincs túl nagy esély hogy emiatt csúfolni fogják, ha nem annyira feltűnő a dolog. Viszont ha rajtad érzi, hogy ez neked egy hatalmas trauma, akkor ő sem fogja tudni így elfogadni magát, és szégyelni fogja a testét, ami nagyobb probléma, mint maga a tölcsérmellkas. Ráadásul, ha ettől így ki vagy akadva, akkor mi lesz, ha valami nagyobb probléma lesz később? Mert ezt senki nem garantálhatja, bármikor jöhet egy baleset, vagy egy súlyos fertőzés....ezeket a dolgokat előre nem tudhatja az ember, és amikor gyereket vállaltál, a lehetséges problémákat is vállaltad vele.

2014. márc. 19. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!