A reflux örökölhető?

Figyelt kérdés
28 hetes a lányom, a sűrítő ellenére is egész nap folyamatosan bukik,és sír. Az apja refuxos,örökölhette szerintetek?
2015. ápr. 1. 11:36
 1/7 anonim ***** válasza:

Nálunk senki nem volt refluxos (legalábbis amíg vissza tudunk gondolni a felmenőkre, úgy ükszülőkig...), lányom mégis refluxos lett.

Amúgy, ahogy olvastam róla, örökölhető, vagyis azoknál gyakoribb a reflux betegség, akiknek hasonló a genetikai állományuk. Tehát rokonságban ez gyakoribb lehet.


Lányom szerencsére kinőtte. Kb. 1 évesen már nem volt vele gond.

2015. ápr. 1. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

nem tudom a választ.. nálunk nem volt refluxos a családban, mégis a babám az lett. ar-s tápszer neki bevált.


off. te tényleg számolod, hogy a babád hány hetes?

ez a 28 hét...hány honaposnak felel meg? 6?

2015. ápr. 1. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

ja nem számolom, a miluklub írja ki mindig,hogy hány hetes :-) 6és fél hónapos. gondoltam ez is számít,mennyi idős,azért írtam mert azt mondják ilyenkorra a legtöbb baba kinővi a bukásokat.

egyes,neked kellett rá adnod valamit? én egyszerűen 10percre se tudom letenni, most is a kezembe van. leteszem,hasra fordul jön is ki a kaja,és megy a sírás. most is evett negyed 10kor, vagy 10-15ször bukott utána, pedig sűrítőt adtam neki. nehéz elképzelni,hogy még fél évig így menjen :s

2015. ápr. 1. 11:47
 4/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok: lányom Pepti tápszert kapott, és Nutrilon sűrítőt. Mást nem adott a doki, nem akarta gyógyszeresen kezelni (pedig néha már úgy éreztem, hogy nem bírom, és adhatna neki valamit...).

Amúgy, ahogy fejlődött a mozgása jobb lett! Amikor 8 hónaposan felállt, akkor sokat javult a helyzet, 10 hónaposan indult el, akkor még jobb lett. Tehát fokozatosan javult a reflux. 1 évesen meg már nem volt semmi baja.

2015. ápr. 1. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
nem tudom,hogy fog fejlődni a mozgása,ha egyszerűen le se tudom tenni 10percre se :-( próbálom állandóan,de olyan keservesen sír,még a könnyei is folynak. a kezemből meg nem tudom,hogy tanulna meg kúszni,vagy majd felállni
2015. ápr. 1. 12:09
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem örökölhető. Én állítólag megállás nélkül buktam, és az első két kisfiam is... kb. 10 hónapos korukig. Oh, mennyiszer kiáltottam fel, hogy "meddig még???" :) aztán elmúlt.

A harmadik kisfiam is bukós volt, de ő nagyon korán csinált mindent, és talán pont ezért a bukások is korábban abbamaradtak.

2015. ápr. 1. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én az vagyok és anya is az. Hogy öröklődés vagy véletlen.. Sztem öröklődik az.
2015. ápr. 1. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!