Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » SOS! Mi lesz a babammal ha...

SOS! Mi lesz a babammal ha mumszpszos lesz?

Figyelt kérdés

Nagylanyomat tegnap ramaty allapotban hoztam haza az ovibol, fulfajasa volt, nagyon sirt. Kapott cseppet es gyulladascsokkentot(ibuprofen), ma totokfajasra panaszkodik, es mintha meg lenne dagadva fel oldalt. Most alszik, erzem, hogy lazas. O tulesik rajta ha mumpszos, de aggodok a ket es fel hetes babam miatt. Ha o is az, mi lesz vele?? Holnap delben jon a haziorvos hozzajuk.

A pici meg nem kapta meg a bcg-t... Majd csak a jovohet folyaman(maganklinikan szultem, fizettem majdnem 800 eurot, de nem mondtak, hogy a bcg-t csak akkor kapja majd meg ha lesz 10 gyerek... ha megbetegszik s nem kaphatja meg egy honapos koraig, mi lesz? nem kapja?) ketsegbe vagyok esve a mumpsz miatt... Valaki tud valamit??

Most hivott a haziorvos, allitolag a nagylany nem kaphatta el a mumpszot, mert be van oltva... igaz ez?



2015. ápr. 9. 15:30
 1/4 anonim ***** válasza:

1: a nagyobbik oltva van,nem kapja el.

2: ne. igazan ertem,hogy mi az hogy majd csak ha lesz 10 gyerek. Hol lesz 10 gyerek?miedt nemnkapta meg a bcg-t akkor a kicso amikor hazahoztad a korhazbol es par napon belul kiment a gyerekorvos???

2015. ápr. 9. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

A bcg-t a korhazban adjak(Romaniaban elunk)... A rendes szuldoben megkapja a baba egy oraval a hazamenetel elott. De itt mielott haza jottunk szoltak, hogy majd hivnak telefonon mikor mehetunk a vedooltas beadasaert vissza... akkor mondtak, hogy csak mikor osszegyul 10 gyerek adjak be... meg voltam elegedve a korhazzal, de ez nem tetszett... s az sem, hogy hogyha szukseg lett volna a babat lampa ala tenni kellett volna fizessek meg 50 € minden alkalomert...

En is megkaptam a mumpsz elleni vedooltast, megis 7 evesen mumpszos voltam....hogy van ez?

2015. ápr. 9. 16:18
 3/4 anonim ***** válasza:
én időmben meg nem volt mumpsz ellen védőoltás és bátyám is én is simán átestünk rajta... tudom, hogy lehetnek szövődményei főleg fiúknál, de azért ennyire nem kell tőle félni :)
2015. ápr. 9. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A bcg-t tbc ellen adják, a mumpsz ellen az mmr-t adják 15 hónaposan, legalábbis Mo-on. Az oltottak nem tudják terjeszteni a betegségeket.
2015. ápr. 13. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!