Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Szerintetek mitől lehet?...

Alaszka kérdése:

Szerintetek mitől lehet? Gyakori kicsi hasmenés 4 évesnél.

Figyelt kérdés
4 éves kislányomnak időnként hasmenése van, de nem is mondanám igazán annak, mert napi 1-2 alkalommal kis mennyiségű, inkább mogyorónyi hígabb széklete van. Nem fáj tőle a hasa, de nem is mondja hogy kakilni kell, ezt pisilésnél szoktam észrevenni a wc-ben, és előfordul hogy a bugyiba is besikerül. Egyébként szobatiszta, ez van hogy van pár napig, aztán megint normális, majd 1-2 hét után megint pár napig. Mindig ráfogtam valamire, amikor náthás volt, hogy biztos attól, vagy ha összevissza evett, akkor biztos attól, de mostmár semmi összefüggést nem vettem észre a legutóbbi ilyennél, beteg sem volt, rendesen evett. A tejre gondoltam még, emiatt azt minimálisra csökkentettem neki, van hogy napokig nem is kapott, ez a valami akkor is előfordult. Hasonló volt valakinél? Orvosnál emiatt nem voltunk, mert más baja nincs, amikor meg más bajjal mentünk, akkor azt mondta a doki, hogy a gyógyszertől lehet.
2015. ápr. 14. 09:10
 1/6 anonim ***** válasza:
Lehet hogy érdemes lenne táplálkozási naplót vezetned néhány hétig. Le kell írni, hogy mikor mit evett, mindent, meg hogy mikor fordul elő a hígabb széklet. Lehet hogy észrevennél valami összefüggést valamilyen étellel. A tejmentes diétát pedig, úgy tudom, nem elég néhány napig csinálni, mikor lányomnál felmerült a tejallergia gyanúja, egy hónapig nem kaphatott semmilyen tejterméket, és ismerősömnél is így kellett csinálni.
2015. ápr. 14. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A tejallergiának nem lenne valami más tünete is? Mindenhol azt olvasom, hogy bőrtünet is van. Nálunk az nincs. És az is fura, hogy másfél évesig anyatejes volt, onnnantól kapott tejterméket fokozatosan, de kisebb korában semmi ilyesmi nem volt. Ez később is ki tud alakulni? Vagy inkább a laktóz lehet? Arra meg azt mondják haspuffadással is jár, meg nagy mennyiségű széklettel...
2015. ápr. 14. 09:44
 3/6 anonim ***** válasza:
A tejallergia később is ki tud alakulni. És nem feltétlenül jár bőrtünettel, viszont a hasmenés gyakori tünet. Lányomnál csak annyi volt, hogy gyakran fájt a hasa, ezért próbáltunk meg egy tejmentes hónapot, de nála végül kiderült, hogy nem a tejjel van probléma. Ha a tejre gyanakszol, akkor érdemes néhány hétig kivonni minden tejterméket az étrendjéből (rengeteg dologban van tejtermék, még a legtöbb felvágottban is). Meg lehet hogy érdemes lenne gasztroenterológushoz menni.
2015. ápr. 14. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igazából nem tudok másra gondolni, mivel más tünet nincs...A diétával csak a baj, hogy az oviban nem tudnak neki más ételt adni, akkor meg lőttek az egésznek.
2015. ápr. 14. 09:59
 5/6 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, ovis időszakban úgy kell csinálni, hogy a háziorvostól vagy szakorvostól kérsz egy papírt, amiben leírja, hogy a gyerek tejmentes diétán van, és akkor vihetsz Te neki ételt, mindennap újat, zárható dobozban, feliratozva, barátnőmnél legalábbis így volt. Lányom pont nyári szünetben diétázott (szegény csak spéci fagyit ehetett).
2015. ápr. 14. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Próbáljátok meg a Protexin Juniort, 4 éves kortól lehet szedni, ez egy rágótabletta. A lányomnál mikor hasonló probléma volt, szépen rendbe tette a beleit. Ha erre sem múlna el, akkor orvostól kell megkérdezni.
2015. ápr. 14. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!