Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Pentaxim oltásnál kaptatok...

Pentaxim oltásnál kaptatok matricát? Mert mi nem, csak a Prevenar-ra és a Rotateq-re.

Figyelt kérdés
Lehet, hogy mást adtak be...? Vagy ennek nincs is a csomagjában...?

2015. ápr. 15. 18:38
 1/5 anonim ***** válasza:
A lányunk 2,5 éves, több nem kötelező oltást is beadattunk, de még soha nem kaptunk semmilyen matricát.
2015. ápr. 15. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

A Pentaxim a kötelező kombinált oltás, ez az, ami most hiánycikk, és átütemezték a beadását.


"Kettő, három és négy hónapos korban kerül sor a diphteria (torokgyík), a pertussis (szamárköhögés) és a tetanusz (merevgörcs), valamint poliomyelitis (járványos gyermekbénulás) és a Haemophilus influenzae B típusa ellen védő kombinált oltásra (DTPa-IPV-HiB)."


Ehelyett most 2-4-6 hósan adják, mivel a gyártó nem szállította le... Ezért vagyok ideges.

2015. ápr. 15. 18:58
 3/5 anonim ***** válasza:
#1. Ez érdekes, mert az egyesével csomagolt oltóanyagok dobozán rajta van a matrica, mindig beragasztották az oltási könyvbe. A kórházi bcg-nél és a pentaximnál volt, hogy csak sorozatszámot írtak a könyvbe.
2015. ápr. 15. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ez az, nekem is csak sorozatszám!
2015. ápr. 15. 22:06
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha van sorozatszám a kiskönyvben, akkor semmi gond. Szerintem ezek nem egyesével vannak csomagolva, mint amit megveszel a patikában. Én ezen sosem problémáztam. Vagy kérdezz rá a védőnőnél (nálunk mindig van védőnő az egészséges rendelésen, ahol oltanak, ők adminisztrálnak).
2015. ápr. 16. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!