Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » A kislányom nagyon fél....

A kislányom nagyon fél. Bővebben lent!?

Figyelt kérdés
a kislányom mindig azonnal lenyelte a gyógyszereket, de mióta az algopirin ottakadt a torkán és nem meri lenyelni az antibiotikumot meg semmilyen gyógyszert. 20 perc mire le könyörgöm, és végig sírja. Mivel tudnam nyugtatni? Azt hajtogatja, hogy ottakad, megfullad stb!? Volt már olyan valakinek hogy ottakadt? Ugye tényleg nem lehet olyan nagy baj belőle? A lányom sírásától már kezdek én is kibukni.

2015. ápr. 25. 20:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
36%
Én sem bírok semmit sem lenyelni, csak szétrágva.
2015. ápr. 25. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
54%
Vannak tabletták, amelyeket széttörve is le lehet nyelni, éppen az algopirin ilyen, tehát nem egészben kellett volna próbálni lenyelni. Van viszont, amit a bevonata vagy kapszula mivolta miatt nem szabad széttörni, azt bizony egyben kell lenyelni. Sok embernek az egyszeri rossz tapasztalat évekre maradandó rossz élményt jelent.
2015. ápr. 25. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
36%
Azt hiszem pacsizhatunk. Az én húgommal (7 éves) dettó ugyanez van/volt. Ő viszont minden nap előáll egy új fóbiával... :D Mi mindig szétvágjuk neki, ha szét lehet. Csinálhatod, pl, hogy egyre nagyobb darabokra vágod...Először pici darabokra, utána csak szimplán félbe, utána mehet az egész. Mond neki, hogy be kell vennie, különben baja lesz, és még rosszabb lesz a betegség, és ha most ügyi lesz és lenyeli, akkor nem szuriban fogják majd beadni neki az orvosok. :)
2015. ápr. 25. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
36%
Törd össze,kis darabokra.Amit lehet folyékony formában írass fel. Algopirin is van ampullában.
2015. ápr. 25. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
33%

Én is ilyen voltam gyerekként, emlékszem volt, hogy a radiátor rácsai közé dobtam be a gyógyszert, ha egy pillanatig is nem figyeltek oda a szüleim.

Én nem a fulladástól féltem, hanem utáltam az ízét és azt, hogy ha nem iszok rá eleget, megtapad a nyelőcsövemen.


Nekem azt csinálták anyáék, hogy a gyógyszert porrá törték (2 kanállal könnyen megoldható) és lekvárba keverve adták oda nekem.

Persze így is éreztem a keserű ízt, de hátha a te lányodnak ez bejön.

2015. ápr. 25. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Jaj nagyon szelen koszonom a valaszokat, MINDENKI nagyon sokat segitett!
2015. ápr. 25. 21:04
 7/13 anonim ***** válasza:
0%
én se birom lenyelni a gyogyszereket de én 12éves vagyok. egyszer az algopirin megakadt nekem is a torkomon azota én sem birom. félek:d vagy fél ora amire nagynehezen beveszem. ha nagyon muszály akkor egy icipici negyedet veszek be de az is 30perc amire lenyelem. bele rakom a számba kiveszem stb.
2015. ápr. 25. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
18%
Amit tudsz, törj össze neki, illetve add szirup formájában. Ezeket gyakran még itallal is össze lehet keverni.
2015. ápr. 25. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
54%

én se nyeltem le

anyum széttorte és egy kanál mézbe tette bele

2015. ápr. 25. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Ha elég vizet itatsz rá, a nyelőcsőben nem tud ottradagni. A legrosszabb ami előfordulhat, hogy félrenyeli, de az megtörténhet folyadékkal, étellel is, nem a gyógyszer alakján múlik. Ez az "ottragadás" arra vonatkozik, hogy a gyógyszer nyelés közben hozzáér a garatfalhoz, ami a nyelőcső bemenete körül van, a mandulák környékén, és ez az inger öklendezést vált ki. Igazából nem ragad ott, csak ahol hozzáért, még utána "bizsereg" egy kicsit ezért úgy érzi még mindig ott van.

Ha fél a gyógyszertől, eleve görcsben van a torka, és könnyebben kerül ilyen helyzetbe.


Mellesleg gyerekkoromban én sem bírtam lenyelni, szétrágva nyeltem le. Kérd meg az orvost hogy olyat írjon fel aminél ez nem probléma, gyerekek részére sok por és szirup jellegű gyógyszer van. Anyukám mindig odatett kakaót vagy valami finomat, hogy a rossz ízt rögtön lemoshassam. Egy kisgyerek is megérti, hogy jót akarsz a gyógyszerrel úgyhogy csak az íze miatt nem fogja elutasítani szerintem. Nem kell szurival fenyegetni, így is eléggé fél már.


Én egyetemista lettem mire megtanultam egészben nyelni a gyógyszereket. Nem kell erőltetni ha nem megy :).

2015. ápr. 26. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!