Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Létezik, hogy a bárányhimlő...

Létezik, hogy a bárányhimlő olyan enyhe lefolyású, hogy alig 10 pötty jelenik meg a gyereken?

Figyelt kérdés
Kislányom bárányhimlős. Tele van pöttyel, állítólag a bölcsiben kapta el ott most gyógyult ki az egyik csoporttársa. Viszont a nagytesón kb. 2-3 héttel ezelőtt volt pár pötty, max 15 darab és csak egy volt olyan, ami ilyen hólyagszerű volt a többi pici piros pont. Akkor nem is gyanakodtam erre, mert emlékeim szerint én is rohadtul pöttyös voltam meg tesóm is annak idején. Szóval lehet, hogy rajta ilyen enyhén jött ki és a pici mégiscsak tőle kapta el?
2015. jún. 1. 13:06
 1/7 anonim ***** válasza:

nekem azt mondta a gyerekorvos hogy lehet. azt is mondta az is elképzelhető hogy csak lázzal jár.

nálunk a bölcsiben szinte mindenki elkapta akik bevoltak oltva azoknak ilyen enyhe lefolyású volt, akik nem azok kicsit tovább maradtak otthon.

Mi szerecsére nem kaptuk el, én is és a fiam is bevagyunk oltva.

de ezek szerint még nem ment le a szezonja??

2015. jún. 1. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Na nekem volt 1db pöttyöm és 1 napig tartó 39,8 fokos lázam 25 évesen, mikor elkaptam. Nem voltam oltva.
2015. jún. 1. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Igen, nálunk így volt. A fiam elkapta 9 hónaposan a szomszéd kisfiutol, nagyon sok pötty volt rajta. Az egyik huga abszolut nem lett pöttyös, a másikon viszont 7-8 pöttyöcske volt. Az orvos szerint még elkapja, mert ettől nem lett védett.
2015. jún. 1. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az én fiamnak is nagyon kevés volt, amik 2-3 nap után jöttek ki, be sem hólyagosodtak, igen enyhe lefolyású volt. Szerintem lehetett a gyereked is bárányhimlős. Viszont nekem azt mondta a gyerekorvos, az ilyen enyhe lefolyású is védi később...neki az egyik fián 5 db pötty volt, és sose kapta el többet. Azt mondta, azt kell figyelni, hogy a hajas fejbőrön van-e pötty, mert ha nincs, az nem himlő.
2015. jún. 1. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Kislányom 2 évesen kapta el először ,akkor kb. 10 db pötty volt rajta, most az óvodában ismét elkapta, de ugyan úgy alig volt rajta pötty, de a gyerekorvos mondta most már védett.
2015. jún. 1. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
4-es vagyok ismét, még annyit, hogy állítólag egy családon belül a második, harmadik, stb. gyermek, ha elkapja, általában súlyosabb lefolyású. Nálunk is így volt, mert szegény hugi visszont tele volt pöttyel. Szóval lehetett a nagynak enyhe, a kicsinek súlyosabb a himlő.
2015. jún. 1. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Bízom benne, hogy az akkor bárányhimlő volt és most nem fog a nagy is 2 héten belül bepöttyösödni.

Köszi a válaszokat!

2015. jún. 1. 15:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!