Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Tényleg van olyan, hogy a láz...

Tényleg van olyan, hogy a láz elmúlik, de a vírus marad és így kezelni kell? (torokgyulladás elvileg 1 éves)

Figyelt kérdés

nem tudom, nem érdekeltek a dokik a gyógyszerek felírásában? mindig ajánlja x gyógyszertárt.viszont jó szakembernek találom nagyon, de most elbizonytalanodtam


mivel a gyermek fogzik is, így nem rohantam a dokihoz a 39 fokos lázával elég nehezen tudtam lehúzni, de másnap már csak a 38 fokokkal kellett küzdeni, harmadnapra már csak hőemelkedése volt, felhívtam a dokit aki azt mondta lázzal mindig be kell vinnem, már most elvagyunk késve és attól, hogy múlik a láz, még a vírus marad.


felírt sokmindent, csak azóta szenved a gyrek, intha hasgörcsei lennének, de olyan még nem volt, mint most, hogy se a torna, se az Espumisan ne hatna. félek, hogy az antibiotikumtól van, de amúgy egyáltalán valóban szükség van erre? ti hallottatok már ilyenről? betegség láz nélkül..


2015. jún. 5. 21:53
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Csak azért ad antibiót, mert láza volt? Vírusra egybéknt sem hat, kizárólag baktériumokra hatásos.
2015. jún. 5. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Inkább olyan van, hogy vírusos betegségnek bakteriális szövődménye lesz. Azt pedig már kell kezelni. A vírusos betegségeknek pont ez a baja, kisebb szövődmények előfordulhatnak.
2015. jún. 5. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Vírusos betegségnek gyakran szövődménye, hogy már tünetmentes időszakban ráhúzódik a hasi nyirokcsomókra amik ugyanúgy megduzzadnak, mint a nyakban és ugyanúgy fájnak is. Ezért kell mindig időben kezdeni a kezelést, különben csak szenvedés lesz belőle. Hetekig el tud húzódni.
2015. jún. 5. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

nekem most épp nyelőcső gyulladásom van. bakteriális, szedek rá antibiotikumot 2 napja... nem volt lázam egyáltalán.

van láz nélkül is betegség. emlékszem egyébként a kérdésedre 2 napja, akkor meg pont az ellenkezőjéről voltál meggyőződve, hogy hiába lázas, nem lehet beteg, hisz nem folyik az orra. biztos a fogzás vagy az eper (amit ugye nem kaphatna még).

már akkor se értettem a gondolkodásodat! van mindenféle betegség, nem csak olyan létezik, hogy lázas és folyik az orra, az az influenza, mondjuk egy fülgyulladást még fél évig is hordhat a gyerek, van, hogy csak a nagyothallás a tünet...

2015. jún. 5. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Nem. A vírusos betegségnek lehet szövődménye a bakteriális fertőzés. Egy vírusos torokgyulladásnál például simán belefér 3 napig is a lázas állapot, de ha tovább is elhúzódik akkor kell antibiotikumot adni ami egyébként csak a bakteriális fertőzésre hat a vírusnak olyan mint halottnak a csók.

Egyébként az orvos megvizsgálta? Mit mondott miért lázas?

Én megbeszéltem a gyerekorvossal hogy 3 napig csak lázcsillapítás otthon és ha nem múlik akkor viszem hozzá kivizsgálásra. Láza rengeteg dolog miatt lehet, nem mondott semmit? Mire adta az antibiotikumot?

Egyébként az antibiotikum tönkre teszi a bélflórát ez okozhat hasmenést, hasfájást ezért célszerű Normaflórt adni mellé.

Én ki nem jönnék a rendelőből addig amíg nem ad normális felvilágosítás.

2015. jún. 5. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

csak és kizárólag annyit mondott hogy nézzem mennyire nagyon piros a torka, ijesztően.


(nekem olyan lilásnak tűnt, dehát az enyém is olyan..szóval nézhettem én..)

2015. jún. 5. 22:23
 7/19 A kérdező kommentje:

meg tök jó, hogy innen kell megtudnom, hogy esetleges szövődményt kezelhet...

de se köhögés, se orrfolyás, se láz és furcsa, hogy így kell antibiotikum kúrát megkezdeni

2015. jún. 5. 22:29
 8/19 anonim ***** válasza:
Ha lement a láza és piros a torka akkor valószínű pedig hogy szövődmény és bacis, jó is lesz rá az antibiotikum. Szerintem kérdezd nyugodtan az orvost, biztos válaszolna.
2015. jún. 5. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Hány napig tartott a lázas állapot előtte? Az én kislányomnak is vörös volt a torka 2 nap láz és legyőzte az immunrenszere. És semmi más tünete nem volt még evett is. Az hogy ilyestően vörös semmir nem jelent. A vírusos torokgyulladás szövödménye a tüszős mndulagyulladáa ( éa lehet persze más is) de akkor más nem csak vörös a torka hanem megjelennek a tüszők is. Ha kevesebb mint 3 napig volt lázas és "csak" piros a torka arra feleslages antibiotikummal tömni. Persze én nem látok bele a gyereked torkába csak általánosságban irok.

Mi egyettértünk a gyerekorvossal eddig mindenben, ha nem igy lenne váltanék.

Egy egészségügyis anyuka.

2015. jún. 5. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

tolyan 3-4 napos volt a láz

(első nap nem mértem, azt hittem a kánikula miatt meleg a gyermek)

2. nap 39,3 volt, ami folyamatosan visszajött

3. 38 fok

4. hőem

5. nap semmi..


habár eléggé nyűgösen görcsölve alszik, most vagy szövődménytől akkor ezek szerint, vagy a gyógyszertől..


tüszője nincs

2015. jún. 5. 22:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!