Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Orrmandula műtétről várnék...

Alaszka kérdése:

Orrmandula műtétről várnék tapasztalatokat, történeteket, illetve hogy nektek hol végezték, hová vigyem a kislányom? Mire készüljünk fel?

Figyelt kérdés
November óta problémánk van, nagyon műtét ellenes voltam eddig, de már úgy látom nincs más kiút, folyamatos arcüreggyulladással, náthával szenvedünk, hallásproblémánk is van már, lányom 4 éves. Heves megyében lakunk, nem tudom melyik kórházba vigyem, tudom hogy rutin műtét és egy nap, de talán nem mindegy hová viszem. Pesti kórházakról is várnék véleményt.

2015. jún. 12. 13:01
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha ilyen komoly problémák vannak, miért vársz ilyen sokat a műtéttel.

Az én fiamnak is 4 évesen vették ki az orrmanduláját, sokszor volt fülgyulladása és szintén hallásproblémák, mivel akkora volt az orrmandulája, hogy elzárta részben a fülkürtöt. Tavaly tavasszal műtötték, szerencsére könnyen viselte, altatásból felébredve visszaaludt, így nem volt gond. Nem kellett neki később sem fájdalomcsillapító, rendesen tudott a műtét után 2 órával inni, majd enni is.

Ezután alig volt beteg a fiam, ritkán náthás is.

Viszont a hallásproblémát részben oldotta meg, tavaly decemberben garatmanduláját is kisebbítették, mivel azok is összeértek már, illetve nőtt vissza egy kis orrmandula is, azt is kivették ekkor. Fiam allergiás is, ilyenkor az orrmandula könnyebben visszanőhet. Itt a felépülés nehezebb volt, mivel ugye a torkában volt a fájdalom, nem akart enni, inni.

Fejér Megyei Szent György Egyetemi Oktató Kórházban műtötték Székesfehérváron, teljesen meg voltam elégedve az ellátással, orvosokkal és ápolónőkkel is. Türelmesek az ápolónők a gyerekekkel a fül-orr-gégészeten, tényleg semmi gond nem volt.

2015. jún. 12. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Amiatt vártunk, mert igazából lázas beteg nem volt, az arcüreggyulladás is csak a röntgenből derül ki, mi amit észrevettünk ebből, hogy vissza-vissza kérdezett, és nagyon gyakran náthás volt. Flixonase sprayt kaptunk, hogy az hátha megoldja, visszahúzza az orrmandulát, amíg használtuk rendben is volt a füle, de amint abbahagytuk kezdődött a nem hallás. A füle sosem fájt hozzáteszem, gennyes fülgyulladása nem volt, a hallás problémával vittem el a fülészhez, a többit szimpla náthának gondoltuk. Én is gondoltam rá, hogy allergia lehet a háttérben, bár fülész szerint nem az. Megijedtem, mert többen mondták már hogy visszanőtt nekik, akkor nem tudom mit nyerünk ezzel. Tanácstalan vagyok.
2015. jún. 12. 13:45
 3/3 anonim ***** válasza:

Azt nyeritek, hogy a gyerek valószínűleg rendesen fog hallani, ha nincs más probléma a háttérben, csak az orrmandula. Igen, visszanőhet. Ekkor sajnos újból ki kell vetetni, ha problémát okoz. Mert általában sokkal kisebbre nőnek vissza.

Ez olyan, mint az orrpolip. A szomszédunk már valami nyolcszor vetette ki az orrpolipját, mert mindig visszanőtt neki, viszont muszáj volt, mert légzési problémát is okozott mindig.

Az az egy gond, hogy nekem azt mondta a fül-orr-gégészünk, hogy csak altatásban tudják megnézni, hogy az orrmandula visszanőtt-e. Ugye feleslegesen meg nem akarjuk a gyereket műtőbe vinni, csak hogy megnézzék-e, hogy visszanőtt-e. Allergia tesztet én azért javasolok nektek, vesztenivalótok nincs, legalább megtudjátok, hogy allergiás-e a kislányod.

2015. jún. 12. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!