Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ikres anyukák! Történeteket,...

Ikres anyukák! Történeteket, tapasztalatokat várnék?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, hogy hány gyerkőc van, hányadiknak jöttek az ikrek, milyen volt a terhesség, a szülés, hányadik héten volt, császár vagy sima, mekkorák lettek a gyerekek, és milyen volt velük az első időkben? Nagyon fontos, köszönöm!
2012. máj. 30. 18:48
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem az én tapasztalatom, de a családban történt, és egészen közelről láttam az eseményeket, így leírom, hátha segít. :)


Tehát: unokatestvér szült ikreket négy éve. Második terhessége volt, tökéletesen problémamentesen zajlott, a babák a 38. héten születtek programozott császárral, 3,2 és 2,9 kg-val.


Az első 1-2 hónap viszonylag nehezen zajlott, az édesanyja sokat segített, három hétig volt velük, utána viszont azt mondta, hogy belerázódtak, belejött az etetésekbe (tápszert kaptak), kialakult a rutinjuk, és semmilyen gondot nem okozott neki a továbbiakban a két gyerkőc, sőt, sokszor nagyon jól elszórakoztatták egymást, tehát bizonyos szempontból könnyebb is volt. Fiúk, kétpetéjűek, ha ez jelent valamit. :)

2012. máj. 30. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
82%

Szia!Nekem 3 hetesek az ikerlányaim.Petra és Hanna.Első babák voltak a 2.próbálkozós hónapban sikerültek ráadásul a családban nincsenek ikrek.Iszonyat nagy öröm.Nekem a 6. héttől a 9-ig húzós volt,utána már jól voltam.Hatalmas pocakom volt,a 38.héten születtek,simán.Sajnos a szülés nagyon nehéz volt :( A gyerekek,ahhoz képest,hogy ikrek nagyok lettek 3010 grammal született az egyik lányom,a másik 3030 grammal.El tudod képzelni mekkora pocim volt?

Na az utolsó hetekben elég kényelmetlen volt.Eddig tök jó minden,gyönyörűek a lányaim,tudok szoptatni is szopiznak aztán alszanak.Odaszoktam tenni őket a mi ágyunkra és huncutkodunk egy kicsit.Egyenlőre ilyenek a napjaink.A hasfájást múlt héten kipipáltuk,ez is nagyon jó valamint éjszaka nem kelnek,végigalusszák.Ez is szuperul alakult így!A szülés fáradalmait már kipihentem,főzök,mosok,aztán pihenek,ha nagyon ráérek varrok vagy olvasok,filmet nézek,internetezek.Segítségem is van.A lányokkal már az első héten sétáltunk,most már a kertünkben alszanak,persze,ha olyan idő van.Ez nekem is jó,ilyenkor én is kifekszem.Amit ajánlok:egy fülhallgatót szerezz be mindenképp,nekem ez azért jó,mert ha a lányaim alszanak akkor én nem hallgatok hangosan zenét.Ilyenkor,ha a teraszon alszanak,akkor én hallgatom közben,vagy ha mellettem vannak és alszanak.Hangosan nem hallgathatom,mert ugye akkor felébrednek,meg nem is hallom,ha bármi baj van.Egy szobában alszanak,de külön tőlünk.Remélem segítettem!:)

2012. máj. 30. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
71%
Ismerősnek vannak ikrei, de én vigyáztam rájuk pici koruk óta. Első gyerekek hormon kezelés után. Időre jöttek (38 hét). Sima szülés. A kisebb 2000 g, a nagyobb 2500 g. 3 hónapos terhes volt amikortól kórházban volt. Hétvégére hazaengedték mindég.Nem volt neki egyszerű, sőt nagyon nehéz volt. Szoptatni nem bírt, hordták az anyatejet. 4-5 hónapos korukig csak anyatejet kaptak.
2012. máj. 30. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Ez nem személyes tapasztalat, barátnőmnek ikrei vannak - Zoli és Orsolya. Most lesznek 2 évesek.

Ott csak ők vannak, de most megint terhes, 20 hetes, egy kislánnyal. Szóval hamarosan 3 gyerek lesz.

Ehhez a terhességéhez hasonlítja, szerinte nem sokkal nehezebb, bár többet hízott, és gyorsabban nőtt a hasa. Szülés simán ment, indítás nélkül, 38+6 hetesen. A gyerekek (Orsi: 2100g Zoli: 1990g) között nincsen nagy különbség, Orsi a nagyobb. Orsi 54 cm, Zoli szintén.

Eleinte állandóan felkeltették egymást a sírásukkal, alig aludtak az első hónapban. Többet nem tudok.

37+5 hkm

2012. máj. 30. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Igen, segítettek. Azt hadd kérdezzem meg, hogy a has az milyen ikerterhesség után? Egyszer láttam a tv-ben egy nőt, és borzalmasan lógott a hasa, de az valami iszonyat volt, épp plasztikai dokihoz vitték. Ez extrém, ugye?


Gyakori, hogy ikrek sima szüléssel születnek?


Ja, és a 3 kilós babák ikerként hatalmasak! :)

2012. máj. 30. 19:55
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Elsőnek és másodiknak is ikreim lettek. Az első terhességnél 2 baba jött össze egyszerre, ők fiúk lettek. 2600 és 2800 grammal születtek a 38. héten. Utána úgy gondoltuk, hogy bevállalunk egy kistesót is, ekkor jöttek a lányok. Ők 1800, 2100 és 2200 grammal születtek. Az első szülés sima szülés volt, de nagyon nehéz, a második alkalommal császároztak, nem merte a normál szülést bevállalni az orvosom. Igazából az első 5 év nagyon durva volt. Amikor a fiúk 3 évesek lettek, akkor születtek a lányok, így mire velük könnyebb lett volna, már terhes voltam megint. A fiúknál csak a lábam dagadt be, de a lányoknál végighánytam az első trimesztert, meg a második felét és egy csomó ideig kórházban is voltam. Mindent zsinórban csináltunk, az egész nap egy véget nem érő pelenkázás, etetés, fürdetés, altatás volt. Szégyen, nem szégyen, de nem főztem az első időkben. Ha volt egy kis időm, lefeküdtem aludni. Nem volt segítségem csak 1-2 hétig, utána valahogy alább hagyott a lelkesedése a családnak.
2012. máj. 30. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Kedves hatodik válaszoló, egy hős vagy. Ha fáradtnak érzem majd magam az egyszem újszülött lányommal, rád fogok gondolni. :)
2012. máj. 30. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
19-56! Alig hittem, hogy jól olvasok. 2+3? Nem vagy semmi! a következő meg 4-es iker lenne? Olvastam egyszer egy amerikai nőről, akinek volt 1 gyereke, kistesót akart, ikrek lettek. Majd megint terhes lett 3-as ikrekkel. Többet ezek után nem kockáztatott.
2012. máj. 30. 20:16
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem lett olyan furcsa a hasa, 8 hét alatt normális lett. Visszarugódik. Bár ő csak 25 éves.
2012. máj. 30. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Én sem vagyok sokkal több:)
2012. máj. 30. 20:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!