Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Könnycsatorna átjárhatósági...

Könnycsatorna átjárhatósági volt valakinek?

Figyelt kérdés
Milyen idős volt a baba? Hogy ment?

2015. jún. 12. 15:51
 1/8 anonim ***** válasza:

Még nem vagyunk rajta túl, jövő hétem viszem a kislányom, csak...rá kell magam venni, mert nagyon sajnálom a picikémet, nagyon félek, hogy fájdalmas lesz Neki. Ő most 4 hónapos.

A Te babád mennyi idős?

2015. jún. 12. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
4 hós de még nem biztos h mennünk kell. Nektek miért kell menni? Én azt látom a lányomon ha sir megáll a könny a belső szemzugban. Védőnő azt mondta masszirozzam de nem változik a helyzet. Ezért nagyon félek! Hát nem irigyellek... majd gondolok rátok, szoritok hogy hamar túl legyen rajta!
2015. jún. 12. 16:39
 3/8 anonim ***** válasza:

Mi kb 3 hónaposan voltunk. Állandóan begyulladt a szeme. Minket nem engedtek be. Csak kintről hallottuk az ordítást. Nagyon sajnáltuk. Még én is sírtam a váróban.

Kihoztuk és már el is aludt a hordozóban.

Azt mondják nem fáj nekik csak azért sírnak mert le vannak fogva. Hát nem tudom...

2015. jún. 12. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az enyémnek szüetése óta csipás az egyik szeme, néha könnyes is, több orvos látta (kb. 2-3 havonta elviszem, most egy éves), azt mondták, nincs elzáródva csak szűkebb, ezért nem kell átmosni, csak orrsprayzni és masszírozni, majd kinövi, ahogy mélyül az orrnyereg körüli rész. A vizsgálat csak annyi, hogy megnyomkodják, bár hallottam olyanról is, hogy valami festéket cseppentenek bele és nézik, kifolyik-e az orrán.

Egy felnőtt ismerősömnek csináltak könnycsatorna átmosást, ő azt mondta, nem fájt, csak rossz, hogy ott mozog valami - ezért gondolom, a babák is inkább az ijedtségtől sírnak.

2015. jún. 13. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Kb 2 hós volt. Addig folyton úszott a szeme a gennyben, mindennel csöpögtettem, rémes volt. Amikor a bazi nagy tűvel a szeméhez közelítettek, nem néztem oda, de kb 3 mp volt, akkor sírt, de nem sírt sokat utána, és attól a pillanattól megoldódott a probléma, végre tiszta volt a szeme. Nagyon örültem, hogy nem vártunk tovább.
2015. jún. 15. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
1. vagyok. Ma voltunk a Heim Pálban, hál'istennek nem kellett átmosni a könnycsatornáit! Húúú:-)
2015. jún. 16. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Jaj de szuper! Gondoltam rátok :) Azt mondták hogy ki fogja nőni? Mi ma megyünk a védőnőhöz, pont ma 5 hónapos a babám, rá fogok kérdezni nála.
2015. jún. 17. 12:42
 8/8 anonim ***** válasza:

A kisfiamnak folyton váladékos volt a szeme, nagyon csúnya volt. 4 hónaposan átmosták a szemklinikán, aztán kb egy hónap múlva újra mert nem változott semmi, onnantól viszont minden rendben volt.


A kislányomnak ugyanez volt, váladékos, reggel néha ki sem tudta nyitni a szemét. 4 hónaposan elvittem magánrendelésre de ott a doktornő meggyőzött hogy még várjunk vele. Azzal érvelt hogy bármilyen óvatosan csinálja, okozhat sérülést. És kb 7,5 hónapos korára tényleg magától (jobbanmondva a masszírozás hatására) megoldódott a probléma.


Mindenesetre ha mentek, inkább magánorvoshoz vigyétek a babát. A szemklinikán 4-5 órát vártunk egy tömött váróban úgy hogy időpontra mentünk. :-(

2015. jún. 19. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!