Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Mit lehet tenni, ha nem küldi...

Mit lehet tenni, ha nem küldi el a háziorvos kivizsgálásra a gyereket azzal kapcsolatban, hogy nem növekszik?!

Figyelt kérdés
A gyermekem 5 éves fiú, és 100 cm. 93 cm volt 3 és 97 cm 4 évesen. Normálisan eszik, és az orvosunk azt mondja, hogy mivel épp elérjük a minimum magasságot, nem küld el kivizsgálásra. A családban átlagos magasságúak vagyunk. A 3 éves és az 5 éves fiaim között már csak 1 ruhaméret van, a bölcsis gyerekem csoporttársai között, akad, aki magasabb az én nagy fiamnál. Az oviban (nem a csoportban) a fiam a legalacsonyabb, de az orvos nem tesz semmit. Vérvizsgálattal, vizeletvizsgálattal, kézfejröntgennel ki lehetne szűrni, hogy "csak" alacsony, vagy kórós alacsonynövésről, esetleg felszívódási problémáról van-e szó. Már arra gondoltam, hogy orvost váltok. Esetleg túlaggódom?
2015. jún. 23. 09:26
 1/9 anonim ***** válasza:

A helyedben ragaszkodnék a kivizsgáláshoz és ha ez az orvos nem ad beutalót, akkor keresnék másik háziorvost, vagy vinném magán úton.

Egyébként a mostani magassága éppen még belefér a normálisba, inkább az a fura, hogy keveset nőtt az elmúlt két évben. Azért annyira nem látom tragikusnak a helyzetet, lehet hogy most fog majd nyúlni. A mi gyerekünk is sokszor hirtelen megnyúlik, majd hónapokig nem nő semmit.

2015. jún. 23. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Minden egyes orvosi vizsgálaton rákérdezek, hogy nem küldené-e el, de az a válasz mindig, hogy mivel benne vagyunk a minimum értékben így nincs miért elküldeni. De engem ez a válasz már nem nyugtat meg. :-(
2015. jún. 23. 09:42
 3/9 Lencsibaba0121 ***** válasza:
52%
Ne haragudj meg, de én a helyedben már rég elvittem volna magán úton kivizsgálásra és a gyermekorvost is rég lecseréletem volna. Neked is ezt javaslom!
2015. jún. 23. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Mennyivel született?
2015. jún. 23. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
3950 és 51 cm. Teljesen átlagos súllyal született.
2015. jún. 23. 11:20
 6/9 anonim ***** válasza:

Ès kicsinek normàlisan növekedett vagy akkor is alsò èrtèket súrolta, mert ha folyamatosan kb ilyen volt az üteme akkor normàlis.

Örökölheti a magassàgot 6 generàciót visszamenõleg is..

Pèldàul öcsèm 197cm pedig a szüleink kicsik (156cm ès 171cm)

A fiam is àtlag alatti habàr ő 37cm született, de ha a növekedèsi görbèt meghúzuk az üteme megfelelő,ès ez a lènyeg.

2015. jún. 23. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Végig ilyen volt a görbélye. Mindig az alsó határnál voltunk.
2015. jún. 23. 11:40
 8/9 anonim ***** válasza:
1-es vagyok. Én is úgy gondolom, hogy ez még belefér a normálisba és valószínűleg semmi baja. Én azért vinném el a helyedben kivizsgálásra, mert ha mégis van valami, akkor minél előbb kezdik el kezelni, annál jobb. Soha nem fogod magadnak megbocsátani, ha ezt most annyiban hagyod és később mégis kiderül valami.
2015. jún. 23. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Igen, én is így gondolom. :-/

Most lesz neki az 5 éves státusza, ha most sem tesz semmit a doki, akkor viszem magán úton.

2015. jún. 23. 11:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!