Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Bárányhimlő: a tesók mindenkép...

Bárányhimlő: a tesók mindenképp elkapják? Az anyatej véd ellene? Meddig adjam a Fenistilt? Meddig fertőz? Mikor mehet napra a beteg?

Figyelt kérdés
Köszi, ha válaszoltok!
2015. jún. 25. 08:19
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Az első két kérdésedre nem tudok válaszolni, mert még nem volt meg a kistesó, amikor a kislányom bárányhimlős volt. A fenistilt addig add, amíg viszket neki, ha már szárad, nem kell. Nekünk anno azt mondta az orvos,hogy amíg el nem múlnak ne érje Nap, és abban az évben napoznia nem lehetett- Még azt tanácsolta, hogy ha Napra megy, a legmagasabb faktorszámú naptejjel kenjem, mert ha Nap éri a hegeket, megmaradnak. Betartottuk, gyönyörűen elmúlt, semmi nyoma nincs, pedig szegénykémnek még az arca is tele volt vele.
2015. jún. 25. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A tesók igen, elkaphatják, nem véletlenül söpör végig egész ovis csoportokon. Az anyatej nem véd ellene, az ugyanis nem oltás.
2015. jún. 25. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!
2015. jún. 25. 23:15
 4/5 anonim ***** válasza:
Amikor én voltam bárányhimlős, a tesóm nem kapta el, de ez nagyon ritka, az ismeretségi körömben mindenhol elkapta a kicsi a nagytól, az én gyerekeim is így jártak.
2015. jún. 26. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi neked is! Az egyik tesó már elkapta.
2015. jún. 27. 16:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!