Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Te is tapasztaltál ilyet?...

XStefix kérdése:

Te is tapasztaltál ilyet? (szoptatás és betegség)

Figyelt kérdés

Az elmúlt hónapban két fertőzésen is átestünk, amiket a lányom hozott haza az oviból. A szoptatott babám szempontjából "vegyes eredménnyel" zártunk:

Az első egy hasfájós-hasmenős vírus volt, ami engem gyötört meg legjobban (rókakoma, hasmars, kiszáradás, kórház, infúzió). De közben végig szoptattam, így a fiam szinte egyáltalán nem lett beteg, összesen kétszer volt picit lágyabb és világosabb széklete.

Másodjára a mostani gégegyuszi fertőzésen estünk át, amit viszont én nem kaptam el, de a fiam lett a "legbetegebb" a családban. Mondjuk még így sem drámai a dolog, de azért jópár napig fájt a torka, köhögött, berekedt, látványosan kevesebbet evett és kicsit bágyadtabb volt.

(A lányom és a férjem is beteg lett mindkétszer, de nem viselte meg őket komolyabban.)


Én egyébként is hiszek az anyatej egészségvédő szerepében, de az az élmény megerősített abban az elgondolásban, hogy akkor jelentősebb az anyatej védő hatása, ha az anyuka maga is megbetegszik, lévén így nagyobb dózisban adja át a babának a benne már meglévő immunanyagokat. De ha az anyuka maga nem beteg, úgy esetleg a tünetek is erősebbek a babánál.


Neked van hasonló vagy épp ellenkező megfigyelésed?



2013. febr. 22. 11:49
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Az én lányom 2,5 éves, még szopik. Betegségei: három napos láz, egy hasmenéses és 2 köhécselés- nátha.

A hamenésest én kezdtem, ő másnap kakilt hígat, harmadnapra tünetmentes lett.

Az első köhögős bölcsikezdéskor volt, én hamarabb lettem beteg mint ő:), ő túl volt rajta 3 nap alatt. A második, idén: apja kezdte a sort, aztán én, ő megintcsak 3 nap alatt kigyógyult:).

2013. febr. 22. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
76%
lassan 7 éve szoptatok folyamatosan, természetesen én is érzem ezeket az áldásos folyamatokat a szoptatással kapcsolatban.
2013. febr. 22. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 sumergo ***** válasza:
Nálunk apukának volt 2x mandulagyulladása azóta, hogy megvan a lányunk (neki előtte is évente 1x-2x volt ilyenje). Én soha nem kaptam még el tőle, a lányunk pedig épp csak kicsit náthás lett, semmi láz, semmi torokgond. Hogy az anyatej védte volna? Nem tudom. Az biztos, hogy én gyerekként sem voltam beteges. Soha nem kaptam el a bátyámtól semmit, (aki meg a másik véglet), pedig egy szobában laktunk 10 éves koromig. Szóval nem tudom. Vagy a tejem védte a lányom, vagy neki is ilyen erős lesz az immunrendszere. Most majd kiderül, mert abbahagytuk a szopit. :-)
2013. febr. 22. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
bocsi, értem miért lettem lepontozva, nem írtam, hogy 3 gyerekem van 7 év alatt...
2013. febr. 22. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Először 13 hónaposan lett beteg.Apa kezdte a torokgyuszit,majd a baba és utána 1 nappal én zártam a sort.Apa és én is majdnem 2 hétig voltunk betegek,a baba pedig 1. nap láza volt,2. láza volt,3. nap hőemelkedés,4. nap kutya baja se volt.
2013. febr. 22. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Denisa W. ***** válasza:
Igen, így belegondolva tényleg így működik nálunk is. Amikor én is elkaptam az ovis gyermekemtől a betegséget, akkor a szoptatott babám is hamar meggyógyult. Most viszont hetek óta küzdünk ugyanazzal a köhögős betegséggel, ovisom gyorsan letudta, én nem is lettem beteg, viszont a babám nehezen és lassan javul (sőt kicsit vissza is esett). Ezek szerint jobban járok végső soron, ha én is "haldoklom" pár napig?! Francba :D
2013. febr. 23. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

:)

Ez a mostani gégegyuszis hapci, úgy látom, a gyerekeket fertőzte meg főleg. Minél kisebbek, annál jobban. :(

De már mi is kezdünk túljutni rajta... csak mostmeg megint fogzunk. Hiphip.

Köszi a válaszokat!

2013. febr. 23. 19:16
 8/8 anonim ***** válasza:
2 hete a férjem és én is egyszerre lettünk betegek, köhögés, orrfolyás, tüsszögés, ami kell. Kisfiam rosszul aludt, muszáj volt közénk venni. Mondhatom, semmi baja sem lett hála Istennek!
2013. febr. 25. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!