Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » 1 éves fiamnak tüszős mandulag...

1 éves fiamnak tüszős mandulagyulladása van, de még csak hőemelkedése sincs. A szájában egyre jobban szaporodnak a fehér pöttyök. Már elől is van az ajkán. Ilyenek szoktak lenni a tünetek, vagy vigyem vissza a dokihoz?

Figyelt kérdés
2015. aug. 5. 15:50
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem vidd vissza, mert ez valami más lesz.
2015. aug. 5. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mononucleosisnak tűnik.

Az vírusos, tüneti kezelés van csak rá, aztán elmúlik. De tárolódik a gerincvelőben és később előjöhet.


Látatlanban mondom, gondolom ezer más betegségnek is lehet ilyen tünete. Nekem volt párszor, amikor bedurvul, akkor a fő tünete a nyelési nehézség, nagyon fájdalmas nyelni. Két hét alatt elmúlik. Gyógyszerre nincs szükség, én csak fájdalomcsillapítót ettem a nyelési fájdalom enyhítésére (de akkor kamasz voltam, őt orvosi engedély nélkül ne gyógyszerezd!).

2015. aug. 5. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Jeleztem már neki tegnap de azt mondta a szajpenész (erre gyanakodtam) nem megy a garatra meg a mandulára. De az az érdekes hogy a fehér foltokat le tudom törölni a szájpenésznél meg nem volt ilyen egyszerü.
2015. aug. 5. 15:59
 4/4 anonim ***** válasza:

Meglehetősen általános tüneteket említett. Hogyan jönnek rá az orvosok, hogy minden kétséget kizáróan mononucleosisról van szó?


Teljes biztonsággal szinte csak laborvizsgálatokkal, egyébként pusztán a tünetek alapján aligha állítható fel teljesen egzakt diagnózis. Leggyakrabban a tüszős mandulagyulladással szokták összekeverni a kezdeti stádiumot, gyakran ugyanis szinte megtévesztően azonosak a tünetek. A választ ezekben az esetekben is a laborvizsgálat adja meg. De a betegség még ebből a szempontból is rendhagyó, mert korántsem biztos, hogy az első tünetek jelentkezésekor egy vérvétel kimutatja. Mindenesetre a legárulkodóbb, hogy ha valaki megfertőződik mononucleosisszal, annál jellegzetes elváltozások jelentkeznek a vérképben: rendszerint megszaporodnak a limfociták és a monociták. Ez okozza egyébként a nyirokcsomók, netán a máj vagy a lép megduzzadását is. A májproblémák néha sárgasághoz is vezetnek.


Hogyan lehet gyógyítani a mononucleosist?


Sehogy. Magától elmúlik, amikor elmúlik, és mint mondtam, ez betegenként is erősen változó. Gyorsítani nem nagyon lehetséges a lefolyását, így igazán sokat sajnos nem tehetünk. Pihenés, a megterhelő fizikai aktivitás kerülése mindenképpen javasolt, az egyes tüneteket pedig azok a gyógyszerek enyhíthetik, amiket egyébként is szedünk ilyen esetekben. Ezek persze magát a betegséget nem gyógyítják meg, és csakis orvosi rendelvényre élhetünk velük. Bizonyos esetekben antibiotikumokra is szükség lehet egyes felülfertőződések, komplikációk miatt, de ez sem gyakori. Ha azonban nincsenek efféle fertőzések, éppen a máj állapota miatt kerülni kell az antibiotikumokat, és mint sejthető, az alkoholfogyasztás sem javasolt. Mindvégig ügyeljünk a bőséges folyadékfogyasztásra, és ami nagyon fontos, szedjünk vitaminokat, együnk sok gyümölcsöt, zöldséget. A kiegyensúlyozott, egészséges táplálkozás ilyenkor kiemelten fontos.



[link] Itt egy fotó is van róla, de Google még sok egyebet is kiad.

2015. aug. 5. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!