Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Van itt olyan anyuka, akinek...

Van itt olyan anyuka, akinek babáján herpesz volt?

Figyelt kérdés
Kislányom 16 hós lesz és ma a háziorvos herpeszt diagnosztizált rá. Múlt héten elesett és valószínű, hogy a sebekbe belekerült valahogy a herpeszvírus. Ma már legalább 5 helyen jött ki rajta hólyag (térdén, orr alatt, felkaron, az oldalán), ezekből 3 kifakadt és bevarasodott. Nem viszket neki, nem piszkálja. Mennyi idő mire ki lehet irtani, illetve könnyű tőle megszabadulni? Maradt heg a hólyagok után? Később visszatért?Nektek mit ajánlott rá a doki? Holnapra van időpontunk a bőrgyógyászhoz és nagyon ideges vagyok.
2015. aug. 10. 11:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha egyszer bekerült, kiirtani nem lehet. Amikor az immunrendszer legyengül, akkor támad a vírus újra. Van egy gyógyszeres terápia amivel le lehet gyengíteni annyira hogy évekig nem jön elő. Én egyszer szedtem a gyógyszert, pár évig nyugi volt. Azóta többször előjött, de nem foglalkoztam vele. Idegesítő de évente 2-4 alkalommal kibírom. Általában a számon van. Vannak rá krémek.. hát nekem nem vált be egy sem. Aloe first-öt szoktam rá fújni 5-7 nap alatt gyógyul. Nem kell tőle félni.
2015. aug. 10. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hát ez nem túl biztató. Nem szeretném, ha elborítaná mindenhol. A száján nincs szerencsére.
2015. aug. 10. 12:40
 3/5 anonim ***** válasza:

Mikor meg nagyon picik, par honaposak, akkor a herpesz virus nagyon veszelyes, halalos is lehet. 16 honaposan mar nem veszes.

Ez ugyanaz a virus, mint amikor neked kijon herpesz a szadon.

A virus elete vegeig benne marad, es aktivalodik ha pl legyengult az immunrendszere, ilyenkor jonnek ki a holyagok.

Szepen elmulik, nyoma nem marad, ezen ne aggodj

2015. aug. 10. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Próbálok nem izgulni. A 16 hónap alatt eddig egyszer volt beteg és most ez nagyon ijesztő. Köszönöm a megnyugtatást és a válaszokat.
2015. aug. 10. 13:28
 5/5 A kérdező kommentje:
Ma voltunk bőrdokinál és ótvar....
2015. aug. 11. 14:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!