Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Mit jelenthet ha egy 3 és fél...

Mit jelenthet ha egy 3 és fél éves még egyáltalán nem beszél, és nem szobatiszta? Sokszor lábujjhegyen jár és egyáltalán nem érdekli a többi gyerek?

Figyelt kérdés

koraszülött volt,és mindig látszott,hogy valami gond van.Én másfél évesen láttam,akkor nem vett fel szemkontaktust,most az van,még néha mosolyog is,de nem érdekli ha mesét olvasok,elvan egyedül egész nap,halandzsázik magában.

idegen zárt helyre (orvos,játszóház) nem lehe vini,mert üvölt végig.


2015. szept. 6. 12:00
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:

én másfél éves kora óta csak most láttam,és nagyon megdöbbentem. Finoman próbáltam mondani a szülőknek,de komolyabban nem mertem mert nem akarják tudomásul venni,hogy gond van,mert szerintük magához képest fejlődik a gyerek,én meg ugye nem vagyok orvos,nem tudom mi a baja a gyereknek,csak azt látom,hogy nem egészséges.

A 3 éves státuszon bemondása ment,hogy mit tud,mert a gyerek ordított,az anyja meg bediktálta,hogy mindent tud amit kell.

2015. szept. 6. 12:06
 2/20 anonim ***** válasza:
El van maradva, de ez a szulok dolga es nem a tied.
2015. szept. 6. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

Ha két éve láttad, akkor azért nem lehetsz annyira képben a részleteket illetően... :)

Nyilván látja azt a gyereket időnként a gyerekorvos, védőnő, ha már 3 és fél éves akkor óvónő, szóval szakemberek. Ha gond van, akkor tájékoztatják a szülőket. A szülők lehet, hogy tudják is hogy gond van, és hogy mi a gond, de nem biztos, hogy egy olyan távoli ismerőssel szeretnék megosztani aki 2 évente látja a gyereküket... erre nem gondoltál?

Gondolom arra akarsz kilyukadni, hogy autista lehet a gyerek, de ezt ennyiből nem lehet megállapítani, főleg úgy, hogy találkoztál vele másfél meg 3 és fél évesen...

2015. szept. 6. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

2-es,neked aztán sok eszed van,most írom,hogy nem veszik tudomásul,hogy el van maradva.

nem kérdeztem,hogy szerinted kinek a dolga,én szeretnék segíteni ha megengeded,ezért szeretném tudni,hogy mi baja lehet,hogy valami konkrétabbal állhassak oda eléjük.

2015. szept. 6. 12:23
 5/20 A kérdező kommentje:

3-as,

két éve láttam,és most,mert messze laknak.Most pár napot ott voltunk.

Nem feltétlen gondolom,hogy autista,lehet,hogy valami idegrendszeri gond,vagy nem tudom mi.

De a gyerek nem jár óvodába,orvoshoz se nagyon.A védőnő néha kimegy,de azt nem is kérdeztem,hogy az mondott-e valamit.

2015. szept. 6. 12:26
 6/20 anonim ***** válasza:

Mivel koraszülött, ezért 100%, hogy járnak fejlődésneurológiára. Oda ugyanis minden korababának mennie kell. Ott tuti javasolnak fejlesztéseket, vizsgálatokat, stb.


Biztos vagyok benne,hogy a szülők már számtalan helyen voltak, csak esetleg nem kötik az orrodra. Biztos, hogy látják, tudják, hogy nem átlagos fejlődésű a gyerek.


Vagy úgy gondolod,hogy te most oda mentél 2 napra, és jobban átlátod, tudod, hogy mi, hogy van, mint a szülők? Hogy te kellesz ahhoz, hogy rádöbbenjenek, hogy gond van?


Attól,hogy nem erről beszélnek éjjel-nappal, még nem biztos, hogy tudatlanok.

2015. szept. 6. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

nem,úgy gondolom,hogy te tudod,hogy ők hova járnak,én meg tök hülye vagyok.

Elhiszem,hogy tele vagytok frusztrációval,lehet,hogy érintettek vagytok a témában,de ne rajtam verjétek le a saját kínotokat!

NEM járnak fejlődésneurológiára,meg SEHOVA. Orvosellenesek,és homokba dugják a fejüket.

régen jártak koraszülött gondozóba,de csak amíg pár hónapos lett a gyerek.

Valami értelmes hozzászólás esetleg arról,hogy mégis mi lehet a baja?

2015. szept. 6. 12:38
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Ugye Te sem gondolod komolyan, hogy abból amit leírtál bárki is értelmes választ fog tudni adni neked arra vonatkozóan, hogy mi baja lehet a gyereknek? Ennek nem ez a módja!
2015. szept. 6. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Ennyiből ezt nem lehet megmondani, nekem is van egy barátnőm, akinek pont ilyen a gyereke, most múlt 4 éves, ők is homokba dugták a fejüket, hazudtak a védőnőnek, de szerencsére kiderült végül a gyerekorvosnál, elküldték mindenféle fejlesztésre, logopédushoz, még csak most fog ovit kezdeni, de úgy tűnik, nincs komoly baj, de kellettek a fejlesztések nagyon neki. Megértem, hogy aggódsz, de sajna az ilyen szülőknek nem igazán lehet felnyitni a szemüket. Remélhetőleg az oviban, védőnőnél egyszer (mihamarabb) kibukik a dolog, mert fontos, hogy foglalkozzanak vele, bármi is az oka a lemaradásnak.
2015. szept. 6. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
0%
Semmi kozod hozza , miert nem torodsz a sajat eleteddel ?
2015. szept. 6. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!