Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » 18 hós kisfiamnál, alig tudom...

18 hós kisfiamnál, alig tudom alkalmazni az orrszívó porszívót. Van valakinek jó ötlete, hogy tudnám úgy lefogni, hogy sikeresen kiszívassam az orrát?

Figyelt kérdés
Beszoktam tekerni a testét egy plédbe, úgy hogy a keze a teste mellett van. A lábaim közé veszem a testét, és úgy próbálom használni, az orrszívót. De annyira hevesen tiltakozik, csavargatja az egész testét, fejét, hogy egyszerűen nem tudom megfelelően kiszívni az orrát. Ha van egy bevált ötlet, akkor szívesen fogadom. Köszönöm
2015. szept. 16. 18:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
25%
Mi lenne ha megtanìtanàd kifújni az orràt?
2015. szept. 16. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
81%

Előtte szívd kicsit a bőrét (kezén, lábán), aztán a magadét, a maciét, családtagokét.

Majd nagyon dicsérd meg, akármennyire ordít. Hagyd játszani az orrszívóval, szerelje szét, nézegesse.


Nekem így sikerült egy idő után elérnem a 16 hónapos lányomnál, hogy most már magának szívja. Én csak összeszerelem és a kezébe adom.


Illetve eleinte kis fokozaton menjen, mert az erős szívástól is megijedhetnek.

2015. szept. 16. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
18%
Igazad van pontozzàl le, a gyerekedet meg minden alkalommal kötözd meg jò szorosan, az biztos jobb ötlet,minthogy elkezd neki megtanìtani az orrfújàst. Biztos majd az oviban is 5en fogjàk le,hogy megtisztìtsàk a takonytòl,ja,hogy ott nem fogjàk. Sebaj jó móka az arcüreg gyulladàs vagy fül betegségek.Ne is törődj vele, nehezìtsd a sajàt dolgod... Megérdemled.
2015. szept. 16. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Ekkora gyereknél már nagyon nehéz, én azt hittem hogy van egy tuti módszerem, de a második gyermekünk olyan erős hogy csak szenvedünk amikor szívom az orrát. Szintén a lábam közé veszem, nincs becsavarva, a lábait a derekam mellé húzom két oldalról, combjai fölött ott van a könyököm, és vádlival lefogom a karjait, lábfejjel a fejét. A két kezem szabad. A nagyobbik fiamnál ez működött, és 2 évesen már fújta az orrát rendesen, de a kicsivel szenvedünk, ő ki tudja húzni a kezeit... Valaki írta hogy meg kéne tanítani orrot fújni, igen, de az nem megy fél óra alatt, hónapokba is telhet, és a gyerek akaratától/érettségétől függ hogy mikor tudja rendesen kifújni, addig ki kell neki szívni. Nálunk a kicsi is már fújja, de az még messze nem elég (16 hónapos), alig szuszog csak a zsepibe. Próbáld ki a módszeremet, annyiból jobban le lehet fogni így a gyereket hogy a karjai és lábai fixek, nem tud annyira tekeregni.
2015. szept. 16. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Kedves második válaszoló, köszönöm a segítőkész választ.

A többieknek: Nem egyből fanyalogni kell, hanem gondolkodni!

Nem arról van szó, hogy nem tanítom az orrfújást, de mivel egy ekkora, sőt, még valamivel nagyobb gyerek sem tudja olyan erővel fújni az orrát, hogy a lerakódott, sűrű orrváladékot hatékonyan eltávolítsa, így kénytelen vagyok az orrszívót alkalmazni! Pontosan azért, hogy elkerüljük a fülgyulladást, a homlok-, vagy épp arcüreggyulladást, és sorolhatnánk a további esetleges következményeket. Olvass utána, vagy kérdezd meg szakember véleményét, mielőtt a másikat cseszteted! Egyébként azt pontoz le bárki, akit akar, azért adott a lehetőség! Mivel szóba hoztad: szerintem beteg gyereknek nincs helye az oviban, otthon kell ápolni, gyógyítani, bevinni, hogy másik 20 gyereket lefertőzzön.

2015. szept. 16. 20:43
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm 4-es neked is a segítő választ.
2015. szept. 16. 20:44
 7/13 anonim ***** válasza:
Nalunk mukodik az hogy kiszivhatja az enyémet előtte. En is csodálkoztam hogy engedte. Egyebkent 20 hónapos es fújja az orrát de az nem hatékony. Nincs még akkora ereje hogy rendesen kifujja. Egyebkent regebben én is lefogtam. Mostmar tetszik neki. Próbálj meg játékot csinalni belole es dicsérd meg. Mindig.
2015. szept. 16. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Én is úgy csinálom , mint a 2-es válaszoló. A lefogás nálunk nem vált be, főleg, hogy már 2 éves, van már ereje, ha hasbarúgna nem esne jól, pláne, hogy kismama is vagyok. Szóval próbálkoztam a lefogással, de még jobban ordított, kapálózott. Azóta viccesen vezetem fel, odaérintem a bőréhez, tenyeréhez, ujjához, aztán nekem csináljuk, eljátszom, hogy csikiz, ilyesmi. Ezután már hagyja az orrát is, utána rájön, hogy neki is jobb, ha rendesen kap levegőt.
2015. szept. 16. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

uristen, szegény gyerek! mit élhet át szegény..:-(

ugy csináld, mint ahogy a második válaszolo irta.. de ez borzaszto, hogy betekered egy plédbe..keze a teste mellett..lábaisd kozé veszed...atyaég..ez kinzás igy! trauma!

2015. szept. 16. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Másfél évest betekernek egy plédbe hogy ne tudjon mozogni, majd hangos bigyóval elkezdenek az orrában turkálni, szerinted mit érez? Ember hát megijed! Még a pokrocot is utálni fogja mikor látja hogy közelítesz vele! Mit tanul ebböl a gyerek? Öszintén, gondolkozz már!
2015. szept. 16. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!