Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Komolyan nem értem mi értelme...

Komolyan nem értem mi értelme van az MMR védőoltásnak?

Figyelt kérdés
Tegnap oltották a kisfiam,és eddig még egy oltást sem szenvedett meg ennyire:( Én kiskoromban voltam rubeolás,és mumpszos is de nem szenvedtem velük annyira mint az oltással a kisfiam. Éjszaka alig aludt,lázas,az orra folyik és még a helye is bepirosodott:( Megelőzzük a betegséget ugy hogy előtte jól megbetegszünk!?

2015. szept. 23. 15:23
1 2
 1/16 Vilcsianyuja ***** válasza:
75%

Először is jobbulást a kisfiadnak! Én is hülledeztem, mikor a gyerekeim kapcsán találkoztam először a manapság kötelező és adható védőoltásokkal. Én is átestem az összes betegségen a kanyarót kivéve. Ráadásul én iskolás koromban kétszer is kaptam rubeola oltást, úgy, hogy ovis koromban már voltam rubeolás... Azt se értettem soha.

De azért utánaolvastam: a mumpsznak a fiúkra nézve komoly szövődménye lehet, mégpedig hogy meddők lesznek, ha a heréikre is kihat a betegség. Ez elég komoly fenyegetés. A rubeola, hát azt tényleg nem tudom, szerintem az tényleg túlzás, át kellene esni rajt, mint a bárányhimlőn, és kész. (Viszont felteszem, ebben a kombinált oltásban nem a rubeola okozza a kisfiad tüneteit, inkább a kanyaró). Akkor van baj, ha egy terhes nő elkapja, tehát ott az a veszélyes főleg, ha valaki nem oltott vagy nem esett át rajt, és pont terhesség alatt kapja el.

A kanyaró viszont azért elég ijesztő betegség, a legkeményebb a három közül, és halálos kimenetele is lehet. Szóval, bár én is tudok olyan gyerekről, akit nagyon lebetegített ez az oltás, de én sajnos feleslegesnek akkor sem mondhatnám.

2015. szept. 23. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
82%

Lehet, hogy lappangott valami a kisfiadban, azért rogyott meg az oltástól. Én csak egy oltástól betegedtem meg istentelenül, de azért, mert a doki ráoltott egy megfázásra. Azóta se voltam olyan pocsékul.

Mellesleg apukám felnőttkorában kapta el a mumpszot, majdnem belehalt.

2015. szept. 23. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

A mumpsztól meddő lehet (heregyulladás lehet belőle), gennyes agyhártyagyulladást, hasnyálmirigy gyulladást, szívizomgyulladást, süketséget okozhat.


A kanyaró görcsöket, keringészavar, gégegyulladást, agyvelőgyulladást okozhat. A kanyarót átvészelteknél jelentkezhet egy igen csúnya szövődmény, ami az agyat és annak funkcióit érinti. Sajnos évente mindig van, aki belehal.


A rubeola általában tényleg "ártalmatlan" (szívizom és szívhártya gyulladást, illetve agyvelőgyulladást ritkán, de okoz), azonban nagyon fertőző és a várandós kismamákra nézve nagyon veszélyes, ezért elsősorban őket és a magzatokat védik a gyermekek beoltásával.


Az összes felsorolt betegséget vírus okozza (ergo nincs ellene hatásos gyógyszer), és ahol nem oltanak ellene, rendszeresen vannak járványok (még mellettünk Ausztriában és Németországban is). A kisfiad tüneteit valószínűleg az okozza, hogy ráoltottak egy lappangó betegségre, és ez megterheli az immunrendszerét (ezért pedig nem az oltás a hibás). Hidd el, sokkal jobb, hogy oltás formájában találkozott ezekkel és nem magukkal a kórokozókkal!

2015. szept. 23. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
73%
Lehet amúgy is bujkált benne valami megfázás,csak most jött ki vagy lehet az oltás miatt kicsit legyengült és jobban benyelt egy bacit.
2015. szept. 23. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
73%

Igen, nálatok már eleve lehetett valami betegség, mert egészséges gyereknél nem azonnal jönnek a mellékhatások, hanem kb. 1 hét múlva.

Leírták előttem, miért kell. Szerinted ezeknél súlyosabb némi láz és orrfolyás?

2015. szept. 23. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
80%

3. válaszoló nagyon jól leírja.

Ezeknek a gyermekbetegségeknek lehetnek igen súlyos, akár halálos szövődményei. Ezeket előzik meg vele főként.

2015. szept. 23. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

45 éves vagyok, az én korosztályomat már oltották kanyaró ellen, a bátyámat még nem. Meg is kapta, majdnem bele is halt. Utána még hosszasan lábadozott, teljesen lefogyott a betegségben, kb. 10 napig fel sem kelt az ágyból. A betegség után egy darabig járni sem tudott, úgy legyengült, pedig a képek alapján előtte kis vasgyúró volt.

Ehhez képest amit Te leírsz, az semmi. Ezzel együtt sem normális a kisfiad reakciója, valószínű, lappangott benne valami. Remélem, már jobban van!

2015. szept. 23. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Sajnos nincs jobban :( ugyanugy van,folyamatosan adagolom neki a lázcsillapítót,nagyon rossz a kedve,folyik az orra rosszul alszik egyfolytában csak nyöszörög. Normális esetben én is eltudnám magyarázni az érveket melette,de mikor a kisfiam aki amugy sem beteges tipus reggel még egy kis vidám energiabomba volt.,most meg már láthatóan szenved szegény egész nap,ilyenkor az ember nem tud erre a dologra reálisan gondolni.....
2015. szept. 23. 23:01
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom a kisfiadat, a szervezete valószínűleg három-négy betegséggel birkózik egyszerre, nem csoda, ha pocsékul van. Simogasd meg a nevemben.

Tudom, ellenkezik az ember ösztöneivel, hogy "beteggé tegye" az amúgy egészséges gyerekét, de ebben a dologban nem szabad az ösztönökre hallgatni, hanem józan ésszel, okosan kell belátni, hogy százszor, ezerszer rosszabbul lenne, ha az oltással megelőzendő betegségeket kapná el teljes erejükben, nem gyengített változatban. Ezekbe kétszáz éve simán belehaltak gyerekek.

A kisfiadnál sajnos rosszul sült el a dolog, lehet a doki figyelmetlensége, hogy nem vett észre egy enyhe fertőzést, de az is lehet, hogy csak az oltás hatására kapott lábra a lappangó fertőzés... Tudom, nagy szívás az 1%-nak lenni, akinél gondot okoz.

2015. szept. 24. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
44%

Vegyél neki MMR oltási nozódát, C30-at.

Gazdagréti patikából rendelni is tudsz!


Jobbulást!

2015. szept. 26. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!