Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Te váltanál gyerekorvost...

Te váltanál gyerekorvost ebben a helyzetben, van értelme, a többi jobb?

Figyelt kérdés

A kisfiamról 1 hónapos kora körül kiderült, hogy tejfehérje allergiás. Mivel nagyon eldurvult a helyzet a diétám ellenére is, ezért abba kellett hagyni a szoptatást és egy gyógy tápszerre váltani. A tünetek szinte azonnal el is múltak, viszont szorulásos lett a baba. 3 hónapig tápszereztem, majd tegnap említettem az orvosnak, hogy a kaki gondok továbbra is fennállnak, nem a tápszer miatt van-e? Mondta, hogy de, ad másikat, ez nem teljesen, de magasan hidrolizált fehérjét tartalmaz. (tehát ugyanúgy tejfehérje allergiás babának van, csak egy picit kevésbé van a tejfehérje "kivéve" belőle, valamiféle nagyon gyenge átmenet, hátha kezdi kinőni az allergiát)

Ehhez képest felírt egy Nestlé Lactogen Harmonyt, amiről én nem feltételeztem, hogy ez simán tartalmazza a tejet. (NEM magasan hidrolizált, megkérdeztem este egy gyógyszerész ismerőst) Megetettem egyszer a kisbabámat, aki 1 óra múlva elkezdett sugárban hányni, többször hányt, hasmenése volt, se inni, se enni, nem akart elfogadni semmit, pár óra alatt már ott jártunk, hogy kiszárad. Végül sikerült elkezdeni itatni. Azóta már eszik is, nem volt több hányás sem.

Több apró dologban is láttam már ilyet az orvosnál, hogy idősebbnek való gyógyszert írt, vagy nem emlékezett arra, hogy mi a gyerekem alap baja. Nem akarok egy orvost felülbírálni, ráadásul őt jónak tartják (?). Talán ez nem is durva hiba, csak én vagyok indokolatlanul dühös, mert velünk történt. A férjem szerint, bár váltani kéne, a többi sem lesz más hozzáállású és még ott lesz a bélyeg is rajtunk, hogy orvostól orvosig rángatjuk a gyereket, meg okosabbnak hisszük náluk magunkat és így fognak hozzáállni az 5 és fél hónapos fiamhoz.



2015. jan. 22. 07:31
 1/9 anonim ***** válasza:
Érdemes lenne valamelyik kórház ambuláns rendelésére vinni, hogy komolyabban megnézzék és beállítsák az étrendjét. (ehhez orvosváltás nem kell, amit elértek, oda bementek és vizsgálatot kértek)
2015. jan. 22. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem kell beutaló? Csak kérjek időpontot és vigyem el gasztroenterológiára? Gondolom ilyen ambuláns rendelésre gondolsz, ugye?
2015. jan. 22. 07:52
 3/9 anonim ***** válasza:

En haromszor valtottam orvost, abbol egy koltozes miatt volt.

Az elso orvosunkat az akkori vedonom ajanlotta. Lehet, hogy masnak jo orvos volt, de az en lanyomat asztal mogul vizsgalta. Arrol nem beszelve, hogy o durvan bukos es szekrekedeses baba volt. Egy het alatt 8 fele tapszert irt fel, en hul.e meg ki is valtottam, mondvan, a doki csak tudja, hogy miert kell!

Na, most odaig jutott a dolog, hogy a lanyom eleinte ugyebar szopott, de 6 hetesen egyszeruen elutasitotta a mellem. Addig mnden szepen ment, rengeteg tejem volt.

Ketsegbe estem, hivtam, hogy baj van, uvolt a lanyom, ha szoptatni szeretnem. Nem adott ra konkret valaszt, azaz lesz.rt a dolgokat, elofordul.

Kuzdottem tovabb, majd 2 honaposan mar az esetek nagyobb szamaban c.uvegbol ette a lefejt tejet. Elotte egyebkent sosem latott c.uveget, se cumit. Mokas volt.

3,5 honaposan levaltottam, mikor kozolte a sulyosbodo problemankra, hogy: "Akkor nem kell szoptatni, nem evidens anyuka?!"


Az uj gy.orvos azonnal elkuldott minket uh-ra, ahol kiderult, hogy az egyik vesejevel problema van, de egy eves korara kinoheti. Igy is ltt szerencsere.

Az uh utan egyebkent par nappal bekerultunk a korhazba, mert semmi nem maradt meg benne. Ott kozolte az ov.fo., hogy kezdjem el megetetni almaval. Attol kezdve semmi bajunk nem volt.


Hazakoltoztunk 1,5 eves koraban, az en regi gy.orvosomhoz vittem, aki a '80-90-es evekben iszonyat jo volt. Mindenki hozza akart bekerulni!

2eves volt a lanyom, amikor meguntam a Fenistil csepp + c-vitamin kombot labtoresre is...


Szerintem ne felj valtani, ha gond van. Engem se neznek sehol hul.enek.

Most is a harmadik f-o-g orvosnal voltunk, mire kozolte, hogy azonnal muteni kell a lanyomat a mandulaja miatt!

2015. jan. 22. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy pont ez látom, mint amit te is írtál. Nem érdekli az orvost, inkább csak az én megnyugtatásomra ír fel valamit, vagy mond valamit.

Te is váltottál többször is és egyik kutya, másik eb. Ettől félek én is, hogy elvihetem 5 orvoshoz is és rájövök, hogy egyiket sem érdekli a gyerekem, úgy vannak vele, hogy majd kinövi magától.

2015. jan. 22. 08:19
 5/9 anonim ***** válasza:
Van ertelme. Helyileg hol vagytok?
2015. jan. 22. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én is váltottam már gyerekorvost, de nem csak úgy találomra, hanem előtte körbekérdeztem a gyerekes ismerőseimet, olvasgattam a fórumokat, hogy ki milyen orvos. Látatlanba szerintem sem érdemes váltani. Mikor új városba költöztünk, akkor is igyekeztem előre érdeklődni (pl. itt a gyakorin is tettem fel kérdést), hogy melyik orvoshoz érdemes menni.
2015. jan. 22. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Megéri. Én is váltottam, ég és föld a kettő közti különbség. Szerintem fontos hogy olyan orvosod legyen akiben megbizol és a kérdéseidre kielégítő választ tud adni. Ja és az új orvosnak is kerekedett a szeme néhány dologtól amit a régi mondott (nem panaszkodtam neki csak kérdezett pár dolgot). Nem bántam meg. De ha ez sem vált volna be akkor kerestem volna egy harmadikat. A gyerekem egészsége ér Ennyit.
2015. jan. 22. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Szegeden vagyunk helyileg. Körbekérdezek akkor és váltunk.
2015. jan. 22. 10:34
 9/9 anonim ***** válasza:
a kórházba nem kell beutaló az ambuláns rendelésre mehet az egész körzetből mindenki! pl a bp-i SztLászlóba országból mindenki mehet! Szegedi valószínűleg megyei körzet. Ez komolyabb dolognak tűnik, minthogy itt találomra váltogassátok a tápszert, ki kell vizsgálni.
2015. jan. 22. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!