Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Asztmás gyerkőcök anyukái, ha...

Asztmás gyerkőcök anyukái, ha befujom a ventolint de mondjuk mégsem kellett volna okoz bajt?

Figyelt kérdés

Ne haragudjatok de nemrég lett allergiás asztmás a lányom,napi 2*2 puff flixotidot kap szeptember 29 ota,és szükség szerint a ventolint,eddig az nem kellett! Viszont most köhögött tőbbször reggel is fujtan ventolint és kettőkor meg most este is 2 puffot, de mivan ha nem fulladásos ez a köhögés akkor is lehet azaz nem árt a ventolin?

A dokink anno azt mondta ha köhög fullad,fujjam. Na de ha csak párszor köhög vagy ha állandoan?

Kaptuk időközileg májusban is a ventolint 4 napig de akkor nagyon köhögött. Szoval segitsetek ártok vele ha adom pár napig?


2015. okt. 23. 19:49
 1/2 anonim ***** válasza:

az biztos, hogy hosszútávon nem jó ezek használata, de mivel a ventolin nem szeroidos, ezért egy alkalomból biztos nem lesz baj.

viszont ha nem szárazon köhög, akkor ne használd, tilos hurutoldóval használni és ha hurutos a köhögése akkor hurutoldó kell, hogy felszakadjon és ne legyen szövődmény.

a ventolin hörgőtágító, azért jó a fulladásos köhögésre, mert kitágítja a hörgőket, így kap rendesen levegőt. de ez nem köhögéscsillapító és nem is nyákoldó

2015. okt. 23. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem lesz semmi baja tőle. Különben nem tudhatod, hogy felesleges volt-e végül, mert lehet, hogy nélküle befulladt volna. Az én tapasztalatom az, hogy egy éven belül belejön az ember, és minden köhögésénél tudni fogod, hogy van-e jelentősége egyáltalán, esetleg befullad, stb. Én szoktam fújni a lányomnak ha éjszaka ugatva köhög, és általában segít. De ha hurutosan köhög, akkor nyákoldót adok neki, és éjszakára nem ventolint, hanem pl. Sinecodot. Már kitapasztaltam, hogy milyen lefutású betegségek végződnek rohammal nála. De eleinte én is tök tanácstalan voltam, hogy mikor mit. Azt vallom egyébként, hogy inkább kapjon egy-két puffot "feleslegesen" otthon, mint egy roham esetén ennek többszörösét a kórházban intravénásan.

Most 5 éves lesz, és úgy tűnik, lassan kijövünk ebből az egészből (krupp+ asztma), már 3 éve nyomjuk a témát. Habár az allergiái megmaradnak biztosan.

Javulást kívánok nektek is.

2015. okt. 23. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!